Informacje

Podziękowania dla krwiodawców. Po raz kolejny nie zawiedli w trakcie wakacji

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Jasła i Regionu Jasielskiego – Nasz Dom w zeszłym roku zorganizowało dzień dawcy szpiku. W tym roku Stowarzyszenie odpowiedziało na apel jasielskiego Oddziału Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i w dniu 7 sierpnia zorganizowało Dzień Krwiodawcy. W „krwawą niedzielę”, oraz w kolejnych dniach sierpnia, krew oddało ponad 50 osób. Wszystkim ludziom dobrej woli serdecznie dziękujemy!

Logo Stowarzyszenia

Jest już co prawda wrzesień, czas powrotów do szkół, do pracy, niebawem na studia, dawcy powinni tłumnie zgłaszać sie na oddanie krwi, jednak RCKiK w Jaśle zgłasza dalszy brak krwi. Dlatego zwracamy się do mieszkańców Jasła i okolic; od Krempnej po Brzyska, od Skołyszyna, po Makowiska, do wszystkich ludzi dobrej woli z najdalszych miejscowości regionu jasielskiego, aby przyszli do szpitala powiatowego w Jaśle i oddali krew. Dla siebie, dla rodziny, dla znajomych i nieznajomych, dla wszystkich! Podziel się życiem – oddaj Krew!

Krwiodawcą może być każdy zdrowy człowiek w wieku 18-65 lat. Aby oddać krew wystarczy posiadać dokument ze zdjęciem, numer PESEL i zgłosić się do jasielskiego oddziału terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (Szpital przy Lwowskiej, II piętro, wejście od wjazdu karetek).

Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 11.30. W przypadku wielu chętnych w dniach 8-9 września godziny przyjęć zostaną wydłużone. Każdy kto odda krew może uzyskać bezpłatne wyniki swoich badań. W dniu, w którym pobierana jest krew przysługuje zwolnienie z pracy.

Patronat nad akcją objął honorowy krwiodawca, Podkarpacki Wicekurator Oświaty Pan Antoni Wydro.

Z pozdrowieniami dla wszystkich krwiodawców
Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Jasła i Regionu Jasielskiego – Nasz Dom

SŁOWA KLUCZOWE