Informacje

Pomóżmy wygrać plac zabaw dla jasielskiego przedszkola. Głosowanie do 30 września

Przedszkole Miejskie nr 9 przy ulicy Szkolnej 38 w Jaśle bierze udział w ogólnopolskim konkursie „Nowoczesna szkoła”, w którym nagrodą główną jest 25 tysięcy złotych. Wygrana pozwoliłaby na urządzenie placu zabaw dla najmłodszych dzieci uczęszczających do tej placówki oświatowej. Potrzebne jest jednak Państwa wsparcie!

Plac zabaw po powodzi

Czerwiec 2010 – przedszkolny plac zabaw pod wodą.
(Fot. © archiwum PM nr 9)

Józefa Zarudzka

Józefa Zarudzka – dyrektor placówki.
(Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR)

Konkurs w ramach „Partnerstwa dla oświaty” organizuje na specjalnie przygotowanej witrynie internetowej Nauczycielska Agencja Ubezpieczeniowa S.A. – pośrednik ubezpieczeniowy specjalizujący się w obsłudze ubezpieczeniowej placówek oświaty i środowisk szkolnych. Głosowanie jest bardzo proste: wystarczy dostęp do Internetu, zainstalowana przeglądarka stron www oraz poświęconych kilka sekund dziennie na pomoc dla maluchów. Wchodzimy na adres: http://www.konkurs.nau.pl/view/item-37/przedszkole-miejskie-nr-9

Można się tu zapoznać z pracą konkursową przygotowaną przez społeczność przedszkolną wraz ze zdjęciami ilustrującymi zniszczenia, jakie dokonała w czerwcu ubiegłego roku powódź. Na tej samej stronie można oddać głos. Wcześniej trzeba przepisać specjalny kod zabezpieczający, który organizatorzy wprowadzili w związku z licznymi uwagami dotyczącymi formy głosowania.

To jest bardzo łatwe. Każdy kto ma komputer może głosować raz dziennie. Wystarczy tylko „kliknąć” na stronę. To nic nie kosztuje, a dla dzieci ma to naprawdę wielkie znaczenie. – mówi Józefa Zarudzka, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 9 w Jaśle – Niedawno też było głosowanie i Państwo oddaliście wiele głosów. Było ogromne zaangażowanie, takie „pospolite ruszenie”. Wtedy uzyskaliśmy ponad pięć tysięcy głosów. Tam były akurat inne warunki, inny regulamin, a tutaj jest to realne. Jeżeli mieszkańcy, przyjaciele, koledzy, koledzy kolegów, itd. pomogą to jesteśmy w stanie osiągnąć ten cel i jesteśmy w stanie zdobyć te 25 tysięcy złotych.

Przewidziane są też nagrody pieniężne dla placówek, które zajmą odpowiednio: drugie (15 tysięcy złotych) i trzecie (dziesięć tysięcy złotych).

Postanowiliśmy szukać pieniędzy wszędzie, gdzie się da. Teraz nadarzyła się sytuacja. Myślę, że dzięki Państwu znajdziemy się w tej trójce. – podkreśla Józefa Zarudzka.

Do zakończenia głosowania pozostało jeszcze 25 dni. Do drugiego etapu zostaną zakwalifikowane projekty, które uzyskały największą ilość głosów od internautów. Tam komisja powołana przez organizatorów dokona oceny merytorycznej prac pod względem innowacyjności i zgodności z celami konkursu. Laureatów poznamy oficjalnie 17 października.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE