Na drogach

Przerwał bariery ochronne i wpadł do potoku

Dużo szczęścia miał kierowca samochodu osobowego, który uderzył w bariery mostku i wpadł do przepływającego poniżej potoku. Mężczyzna z obrażeniami ciała został odwieziony do szpitala. Uszkodzoną konstrukcją mostu oraz rozbitym pojazdem zajęli się strażacy.

Wypadek w Kołaczycach

Wypadek w Kołaczycach

Wypadek w Kołaczycach

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do zdarzenia doszło przed godziną dziewiętnastą na ulicy Liwocznej w Kołaczycach. Ze wstępnych informacji wynika, że jadący od strony centrum miejscowości w kierunku stadionu samochód osobowy Toyota Avensis uderzył bokiem pojazdu w bariery znajdujące się po prawej stronie mostku usytuowanego nad potokiem Liczkówka, a następnie zjechał w dół.

Na miejscu jako pierwsze pojawiły się dwa zastępy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym w Kołaczycach.

Po przyjeździe zastaliśmy sytuację taką, że samochód był przednimi kołami w wodzie, a tył wystawał na brzegu. W pierwszej kolejności ratownik wszedł do środka pojazdu, założył poszkodowanemu kołnierz ortopedyczny, następnie została założona linka wyciągarki, żeby ustabilizować samochód przed dalszym zjazdem do wody. – relacjonowali nam na miejscu strażacy.

W dalszej kolejności dojechały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

Poszkodowany mężczyzna, mieszkaniec Kołaczyc w wieku około 35 lat, został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. Był przytomny. Podróżował sam.

Strażacy wyciągnęli pojazd na płaski teren oraz zabezpieczyli zniszczoną barierę mostku za pomocą taśmy ochronnej.

Kierowca miał dużo szczęścia. Gdyby nie barierka, samochód mógł dachować i wtedy mielibyśmy utrudnioną sytuację, ponieważ byłoby trudno tego kierowcę wyciągnąć. – przyznają ratownicy.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Przerwał bariery ochronne i wpadł do potoku”