Kultura | rozrywka | edukacja

W MDK-u: warsztaty gry na bębnach afrykańskich (zapowiedź)

Warsztaty poprowadzi Rafał Boni Boniśniak – perkusista, kompozytor, realizator i producent muzyczny. Fascynat kultury i muzyki afrykańskiej.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij, aby powiększyć plakat)

Ukończył PSM I st. w Pile oraz PSM II st. w Toruniu, w klasie perkusji prof. Violetty Wronieckiej. Absolwent Akademii Bydgoskiej. Jako perkusista na profesjonalnej scenie zadebiutował w 1992 roku. Od tego czasu współpracował z wieloma wybitnymi artystami min. koncertując i nagrywając. Występował na festiwalach w kraju i za granicą, m.in. w Szwecji, Słowacji, Niemczech, Litwie, Kanadzie, Malawi oraz Zambii.

Rok 2001 przyniósł dwie płyty inspirowane muzyką z Czarnego Lądu. Pierwsza nosi tytuł IMYIMBO SHAMEPASHI i została nagrana wspólnie z rdzennymi, afrykańskimi bębniarzami, druga płyta – MADZI AMOYO powstała we współpracy z braćmi Sakala (The Sakala Brothers), będących muzyczną legendą południowej Afryki.

Ważniejsze nagrania fonograficzne obejmują ponad 30 albumów, w tym 6 nagranych z własnym zespołem New Day, z którym z powodzeniem koncertuje w latach 2003 – 2009.

Na swoim koncie ma 2 wyprawy do Afryki, gdzie zgłębiał tajniki gry na instrumentach afrykańskich. Od kilku lat z powodzeniem prowadzi również działalność edukacyjną, organizując muzyczne warsztaty, oraz warsztaty mistrzowskie gry na bębnach afrykańskich. http://www.papayastudio.com.pl/boni.html

Warsztaty gry na bębnach afrykańskich odbędą się w terminie 16 – 17 września 2011 r. – Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.

16 września /piątek/ – w godz. 16.00 – 20.00
17 września /sobota/ – w godz. 10.00 – 14.00

Każdy z uczestników warsztatów otrzymuje materiały szkoleniowe wraz z płytą, skrypty, oraz materiały filmowe – szkoleniowe na CD. Poziom kursu – podstawowy, zakończony certyfikatem. Po ukończeniu kursu zapraszamy do kontynuacji zajęć w J.A.R. – JASIELSKIEJ AKADEMII RYTMU.

Koszt jednej osoby to 50 zł (w tym materiały i wypożyczenie instrumentu).

Serdecznie zapraszamy uczestników w każdym wieku! Zapisy pod nr tel. 13 446 59 25 do dnia 14 września br.

(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE