Kultura | rozrywka | edukacja

Wakacyjne szaleństwa już za nami!

Warsztaty ceramiczne, zabawy na świeżym powietrzu, warsztaty decoupage i bibułkarstwa, gry sprawnościowe, bezpłatny wyjazd do kina, konkursy i niespodzianki – Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie wraz z filiami w Harklowej i Święcanach dla dzieci i młodzieży spędzających wakacje w gminie przygotował wiele atrakcji.

Wakacje w Skołyszynie
Fot. © ARCHIWUM BIBLIOTEKI

„Rytmika dla każdego”, „Kreator mowy – projektowanie i wykonywanie strojów z papieru”, „Turniej piłkarzyków”, „Kukiełkowy świat” – to tylko niektóre tematy z przeprowadzonych sześćdziesięciu spotkań. Zajęcia w ramach bezpłatnego cyklu „ZABAW SIĘ!” organizowane były codziennie w lipcu i sierpniu.

W trakcie spotkań znalazł się czas na rozwijanie zdolności plastycznych, gry ruchowe oraz zabawy integracyjne. Jedną z głównych atrakcji tegorocznych wakacji był bezpłatny wyjazd do Kina Syrena na film „Gnomeo i Julia”. Były zabawy na świeżym powietrzu, tańce integracyjne, zabawy z chustą animacyjną, warsztaty plastyczne, konkursy i wiele niespodzianek. Na zajęciach powstały rzeźby z modeliny i masy solnej, kolorowa biżuteria, obrazy na asfalcie, awangardowe stroje. Uczestnicy rozwiązywali wiele zagadek, krzyżówek i rebusów oraz wzięli udział w improwizowanych scenkach. Poznając różnego rodzaju wakacyjne zabawy, uczestnicy zdobyli również wiedzę z zakresu bezpieczeństwa podczas letnich harców.

Marta Gąsiorowska
(GOKiCz w Skołyszynie)

SŁOWA KLUCZOWE