Informacje

Druga edycja Juniwersytetu rozpoczęta

Prawie 200 małych studentów w wieku od 6 do 9 lat będzie uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez Jasielski Uniwersytet Dziecięcy. Zajęcia rozpoczęły się 22 października br., a zakończą się 28 stycznia 2012 roku.

Zajęcia Juniwersytetu
© Fot. URZĄD MIASTA W JAŚLE

Pełna sala świadczy o tym, że zarówno dzieci jak i rodzice są zadowoleni z takiej formuły jaką ma Jasielski Uniwersytet Dziecięcy. Zależy nam na najmłodszych dzieciach, a tutaj był pewien brak, jeżeli chodzi o taką formę edukacji. Dlatego chciałem, żeby Jasło było miastem, w którym jest uniwersytet dla dzieci – podkreśla Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła, pomysłodawca Juniwersytetu w Jaśle.

Nowo przyjętych studentów, czekają wykłady pełne ciekawostek z różnych dziedzin wiedzy. Już podczas najbliższych spotkań uczestnicy uniwersytetu dowiedzą się m.in. o „Jaśle w historii i legendzie” czy „Domowym zoo”. Wykłady dla małych studentów będą odbywać się w Podkarpackiej Szkole Wyższej im. bł. ks. Władysława Findysza, a absolwenci Juniwersytetu zajęcia w formie warsztatów będą mieć m.in. w obserwatorium astronomicznym, czy laboratorium chemicznym.

Partnerami projektu są: Podkarpacka Szkoła Wyższa im. bł. ks. Wł. Findysza w Jaśle, Powiat Jasielski, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu oraz firma Nowy Styl Sp. z o.o.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE