Na drogach

Dwie osoby ciężko ranne w wypadku w Krajowicach pod Jasłem

Poważny wypadek z udziałem jednego samochodu osobowego na drodze krajowej nr 73 w Krajowicach (gmina Kołaczyce). Dwie osoby w stanie ciężkim trafiły do jasielskiego szpitala.

Wypadek w Krajowicach
Wrak Hondy po wypadku.
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fotorelacja ZOBACZ FOTOPRZESTROGĘ:
Wypadek „osobówki” na DK73 w Krajowicach

Do zdarzenia doszło przed północą. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym Honda Civic, jadąc od strony Jasła w kierunku Kołaczyc, prawdopodobnie nie dostosował prędkości w trakcie pokonywania ostrego łuku jezdni, w wyniku czego pojazd „złapał” pobocze, następnie „odbił się” od poręczy znajdującej się po przeciwnej stronie drogi i wylądował w przydrożnym rowie.

W trakcie dachowania z pojazdu wypadł prosto na jezdnię pasażer pojazdu, 18-letni mieszkaniec Cieklina (gmina Dębowiec). Drugi z poszkodowanych mężczyzn, 19-letni mieszkaniec Dębowca, wyszedł z pojazdu o własnych siłach przed przybyciem na miejsce służb ratunkowych. Obaj trafili do jasielskiego szpitala w stanie ciężkim. Policjanci ustalili, że kierujący samochodem był trzeźwy.

Na miejscu pracowały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, jeden zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym z Kołaczyc, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz Policja.

Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady, które pomogą w dokładnym odtworzeniu przebiegu wypadku. Uszkodzony samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Dokładne okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego dochodzenia.

Utrudnienia w ruchu na krajowej „73” trwały do pierwszej w nocy.

AKTUALIZACJA (02.10, g. 8:00):
Pasażer samochodu osobowego Maciej P. zmarł nad ranem w jasielskim szpitalu.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Dwie osoby ciężko ranne w wypadku w Krajowicach pod Jasłem”

 1. Maciek, całe życie przed Tobą, a Ty w taki straszny sposób go zakończyłeś. Spoczywaj w pokoju. Na pewno Cie nie zapomnimy. [*]

 2. Maciek rodzina będzie Cię pamiętać [*]
  Proszę o nie dodawanie głupich komentarzy bo ciekawe czy jakby wam ktoś z rodziny umarł miło było by czytać takie komentarze. Oczywiście nie życzę tego nikomu.

 3. Jeden Bóg wie, jak było naprawdę, więc jakim prawem ich osądzacie.. Zamiast współczuć rodzinie i przyjaciołom, to wystawiacie głupie opinie, krytykujecie. Pomódlcie się lepiej za Niego i zastanówcie się nad własnym życiem. Niech to, co się wydarzyło będzie dla wszystkich nauką.

  Nasz Maciuś, na zawsze w naszych sercach [*] ;(;(

 4. ludzie kurde co wy robicie??
  mlody chlopak zmarl a wyy??
  ciekawe jak by to na was trafilo brak słow jak mozecie;((

 5. te wasze głupie komentarze na pewno nie zwrócą mu życia!!! dajcie sobie spokój z tym komentowaniem bo sami lepiej nie jeździcie a sie wypowiadacie!!!!