Informacje

Krystyna Kasprzyk odwołana ze stanowiska dyrektora Jasielskiego Domu Kultury!

PIERWSI W INFORMACJI!
Z dniem 27 września 2011 roku Krystyna Kasprzyk została odwołana przez burmistrza miasta Andrzeja Czerneckiego z funkcji dyrektora Jasielskiego Domu Kultury. Informację portalu potwierdzają dwa urzędnicze źródła.

Krystyna Kasprzyk
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

To pisemne Zarządzenie nr III/165/2011 z dnia 27 września 2011 roku (umieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Jasła dopiero w poniedziałek 17 października o godzinie 14:32) oraz rozmowa przeprowadzona z odpowiedzialnym za edukację i kulturę w mieście drugim zastępcą burmistrza Leszkiem Znamirowskim.

Jak powiedział w rozmowie z portalem terazJaslo.pl wiceburmistrz głównym powodem odwołania jest „odstąpienie od realizacji uzgodnionego z organizatorem programu działania instytucji kultury, przedstawionym przez panią Krystynę Kasprzyk w koncepcji programowej, organizacyjnej i finansowej, w związku z powołaniem w/w na stanowisko Dyrektora Jasielskiego Domu Kultury w 2007 roku”.

Podjęliśmy próbę dostarczenia osobiście pani dyrektor tego odwołania, jednakże pani dyrektor przebywała na zwolnieniu lekarskim i dlatego zdecydowaliśmy się na formę doręczenia przez pocztę. – mówi Leszek Znamirowski. – Na dzień dzisiejszy Jasielski Dom Kultury ma zastępcę dyrektora, który będzie sprawował funkcję za panią dyrektor Krystynę Kasprzyk. W najbliższym czasie zostaną podjęte kroki, żeby tą sytuację ustabilizować, o czym będziemy Państwa informować. Nie chciałbym składać deklaracji czasowych ze względu na to, żebyśmy się „nie wodzili za nos”.

Szczegółowe uzasadnienie odwołania zostało zawarte w zarządzeniu burmistrza (pismo dostępne tutaj – plik w formacie .pdf).

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI Posłuchaj rozmowy z Leszkiem Znamirowskim:

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Krystyna Kasprzyk odwołana ze stanowiska dyrektora Jasielskiego Domu Kultury!”

  1. PANI KRYSTYNO ZAPRASZAMY NA ZIELONY RYNEK DO KROSNA
    TU KWIATKI MOŻNA SPRZEDAWAĆ NIE LICZĄC NA NIKOGO………..!!!

  2. oby nie było gorzej, powinniśmy wszyscy razem pomóc Burmistrzowi w znalezieniu dobrego następcy na stanowisko Dyrektora,
    kto będzie dobrym kandydatem?

  3. NARESZCIE. Panie Burmistrzu bardzo trafna i słuszna decyzja. Mam nadzieję, że ponownie JDK będzie dla mieszkańców i jako ośrodek kultury a nie „Prywatny Folwark” Pani Dyrektor. Mam nadzieję, że nie tylko imprezy , za które należy słono płacić zagoszczą na dobre w tej instytucji i przestanie to być jak dotychczas bastion świadczący usługi jednej tylko słusznej partii. Nie jest przyjemne stracić pracę ale myślę, że teraz ta pani wyciągnie wnioski, których nie wyciągnęła po odejści z Domu Kultury w Krośnie gdzie wielu osobom naprawdę uczyniła wiele zła i wiele osób musiało odejść . Dobrze będzie jeśli ponownie wróci tak jak po odejściu z KDK i zajmie się handlem warzywami i owocami. Jeśli ponownie nie przemyśli swojego postępowania i dotychczasowego życia to zawsze będzie ją spotykał taki los jaki spotkał ją już dwukrotnie. Niech Pani Bóg wybaczy wszystkie krzywdy, które uczyniła Pani swoim bliźnim.

  4. Krosno pozdrawia Panią Krystynę. Całujemy gorąco i życzymy dalszych sukcesów. Oczywiście wraz z Jaślanami wystawiamy Pani Krystynie najwyższą rekomendację. Mamy nadzieję, że pani zaangażowanie oczaruje jakiegoś wójta i będzie mogła Pani kontynuować swoją misję w którymś z zacniejszych z GOKów. Jest nowa gmina Jaśliska może tam chcą założyć jakiś GOK. Jeszcze raz serdecznie pozdrawiamy łącząc wyrazy uznania dla Pani dorobku NIECH ŻYJE ! NIECH ŻYJE! NIECH ŻYJE ! nam Krystyna Kasprzak najwspanialsza z Krysiek

  5. Kopanie ludzi w stołek,to najlepiej wychodzi władzy.która nawet szacunku dla chorej osoby nie ma,i na pysk wyrzuca z pracy w imię śmiesznych, a wypisanych w uzasadnieniu pretekstów.Widać w nich zapalczywość,i rękę katowską radnego Czeluśniaka i trupy szukającej haka na p.Kasprzyk…Teraz kolejny koleś z klanu rozwali się w fotelu dyrektora,i dozna olśnienia kulturalnego na miarę oczekiwań inteligencji inaczej…To dramat z komediowym finałem.Nie ma co kryć-Jaka władza,taka kultura…

  6. Dziękujemy Ci Andrzeju Czernecki. Niech żyje ta baba milion lat z daleka od jasielskiej kultury. Czystek powinien nastąpić dalszy ciąg. Może by w końcu pachniało w JDKu kulturą