Na drogach

Pijany kierowca zatrzymany w pościgu

Policjanci z kołaczyckiego posterunku przerwali niebezpieczną jazdę nietrzeźwego kierowcy. Pijany 19-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej lecz próbował uciec. Jazdę zakończył pobytem w policyjnym areszcie.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DANIEL BARON

Wczoraj około godz. 22.30, uwagę policjantów z Kołaczyc patrolujących miejscowość Brzyska zwrócił jadący fiat bravo. Funkcjonariusze udali się za samochodem. Widząc, że kierowca nie może utrzymać prostego toru jazdy, użyli sygnału błyskowego i dźwiękowego radiowozu. Mężczyzna nie zatrzymał się, lecz docisnął pedał gazu i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim.

Kierowca fiata jechał z bardzo dużą prędkością stwarzając zagrożenie dla innych pojazdów. W pewnym momencie skręcił w drogę prowadzącą na górę Liwocz. Po chwili zatrzymał się na stromym podjeździe, porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Jego samochód stoczył się ze wzniesienia i uderzył w radiowóz. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci dogonili i zatrzymali uciekającego pirata drogowego.

Jak się okazało, kierujący fiatem 19-letni mieszkaniec gminy Brzyska był pijany. W jego organizmie stwierdzono 1,5 promila alkoholu. Policjanci odebrali mu prawo jazdy, zatrzymali również dowód rejestracyjny niesprawnego technicznie pojazdu. Wkrótce 19-latek odpowie m.in. za jazdę w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE