Informacje

Pomagają studentom odnaleźć się na rynku pracy

Siedmiu wystawców zaprezentowało swoją ofertę podczas II Targów Pracy zorganizowanych w sobotę w Podkarpackiej Szkole Wyższej im. błogosławionego księdza Władysława Findysza w Jaśle.

W bieżącym roku impreza odbywała się pod hasłem „Targi Pracy perspektywą rozwoju zawodowego”, było adresowane do studentów i absolwentów Podkarpackiej Szkoły Wyższej w Jaśle na kierunku ekonomia (specjalność: ekonomika handlu i usług oraz rachunkowość) i kierunku transport (specjalność: transport i spedycja, inżynieria ruchu oraz logistyki).

Zdaniem organizatorów wydarzenie to stwarza lokalnym przedsiębiorcom niepowtarzalną szansę, by zainteresować swoją ofertą najlepszych kandydatów do pracy.

Targi zostały zorganizowane w ramach projektu „Program rozwoju PSW w Jaśle” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Mają na celu naszym studentom i absolwentom pomóc w wejściu na rynek pracy. – mówi Katarzyna Dedo, koordynator Akademickiego Biura Karier w jasielskiej uczelni.

Wystawcami byli: Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle, Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Jaśle, Merkury Market, Cukiernia „Wołczański”, firma kosmetyczna „Say International”, firma teleinformatyczna „AP-Media” s.c. z Jasła oraz Bank PKO BP. Można było skorzystać również z porad specjalistów w zakresie: publicznych służb zatrudnienia, prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i podatków.

Targi Pracy to okazja do uzyskania fachowej pomocy, informacji, przygotowanie studentek i studentów oraz absolwentek i absolwentów naszej uczelni, do efektywnego poszukiwania pracy oraz do wykorzystania swojej wiedzy w praktyce. – podkreśla Joanna Bril, wykładowca w Podkarpackiej Szkole Wyższej.

Organizatorzy liczą, że efektem dzisiejszych targów będzie to, że „studenci odnajdą się na rynku pracy po ukończeniu studiów”.

Uczelnia bada rynek, śledzi zapotrzebowanie jakie stawia. Otworzyliśmy niedawno kierunek gospodarka przestrzenna. Wiemy, że jest zapotrzebowanie na fachowców z tej dziedziny. Bardzo dużym powodzeniem cieszy się kierunek transport specjalność logistyka. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nie ma przemysłu bez logistyki. – dodaje Joanna Bril.

Patronat medialny nad imprezą objął portal regionalny terazJaslo.pl.

II Targi Pracy w PSW

II Targi Pracy w PSW

II Targi Pracy w PSW

II Targi Pracy w PSW

II Targi Pracy w PSW

II Targi Pracy w PSW

Fot. © KATARZYNA DEDO

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE