Na drogach

Przemalował skradziony rower

Policjanci ustalili złodzieja, który ukradł warty kilkaset złotych rower. Funkcjonariusze zatrzymali również pasera, który kupił i przemalował skradziony jednoślad. Obaj przyznali się do zarzucanych im czynów i chcą dobrowolnie poddać się karze.

Skradziony rower
Fot. © KPP JASŁO

Do kradzieży doszło w miniony piątek. 17-latek z Jasła przyjechał rowerem do szkoły. Na czas lekcji, jednoślad pozostawił na terenie pobliskiej plebani. Gdy wrócił po zakończeniu zajęć, okazało się, że jego rower zniknął. Młody mężczyzna poinformował o tym Policję.

Funkcjonariusze ustalili, że w kradzież zamieszany jest 26-letni mieszkaniec gminy Jasło. Podejrzany mężczyzna trafił na komendę. W czasie przesłuchania przyznał się do przestępstwa. Ponadto, w toku postępowania funkcjonariusze potwierdzili, że 26-latek sprzedał jednoślad za kilkadziesiąt złotych 19-latkowi z gminy Jasło. W jego miejscu zamieszkania policjanci znaleźli skradziony, przemalowany już rower.

19-latek usłyszał zarzut paserstwa, 26-latek zarzut kradzieży. Obaj podejrzani przyznali się do winy i chcą dobrowolnie poddać się karze. Odzyskany rower wkrótce wróci do właściciela.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE