Informacje

Rok Lasów w Zespole Szkół Budowlanych

Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła rok 2011 Międzynarodowym Rokiem Lasów. Jego główne hasło „Lasy dla ludzi” uświadamia nam, jak ogromne znaczenie mają lasy w życiu każdego z nas.

Rok Lasów w ZSB
Więcej zdjęć z uroczystości w naszej galerii zdjęć (kliknij na obrazek).
Fot. © Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle

W myśl hasła: „myśl globalnie – działaj lokalnie” w Zespole Szkół Budowlanych im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jaśle 4 października 2011 roku został zorganizowany IV POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY –„Lasy to życie – chrońmy je!”. Honorowy Patronat nad konkursem objął Starosta Jasielski Adam Kmiecik.

Konkurs został przeprowadzony w kategoriach: I – test, II – plakat. Uczestnicy – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego (I LO, II LO, ZS Nr 3, LO Kołaczyce, ZS Usługowych i Spożywczych, ZSB) w tym dniu zmagali się z testem, a wcześniej przygotowali prace plastyczne w formie plakatów.

„Rok Lasu” w Zespole Szkół Budowlanych świętowała młodzież i dorośli. Byli z nami Naczelnik Wydziału Edukacji Powiatu Jasielskiego Piotr Zoła, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Powiatu Jasielskiego Ryszard Hebda, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Kołaczyce Ireneusz Hołodniak, Dyrektorzy Szkół i Placówek Powiatu Jasielskiego.

O godzinie 10.00 Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych Dorota Czernecka po powitaniu gości uroczyście rozpoczęła obchody naszego święta.

Podczas zmagań uczestników konkursu z rozwiązywaniem testu, goście wraz z komisją konkursową wyłonili w trakcie głosowania zwycięzców w kategorii plakat. Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Kołaczyce Ireneusz Hołodniak wygłosił prelekcję na temat ochrony środowiska oraz przybliżył piękno otaczających nas lasów. Po prelekcji nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród.

Najważniejszą częścią naszej uroczystości było symboliczne zasadzenie drzew na terenie ZSB. Drzewa będą nam przypominać o ogromnym znaczeniu lasu w życiu każdego z nas – „lasy to życie, chrońmy je!”.

Nie zabrakło miłego akcentu muzycznego w wykonaniu uczennic naszej szkoły.

To już IV POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY organizowany przez Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle, którego celem jest popularyzowanie wiedzy o środowisku naturalnym, przyczynach i skutkach jego zanieczyszczania oraz wzbudzanie u młodzieży poczucia piękna i estetyki otaczającej nas przyrody. W pracę przy organizacji przedsięwzięcia zaangażowany został zespół uczniów i nauczycieli szkoły.

WYNIKI KONKURSU KATEGORII TEST

Miejsce IMIĘ I NAZWISKO SZKOŁA OPIEKUN
1. Gronkiewicz Paulina II LO Jasło Marta Bochnia-Krajewska
2. Miśkowicz Paweł ZSB Jasło Aneta Golowska
3.

3.

Olszewska Agata

Pykosz Monika

I LO Jasło

LO Kołaczyce

Lucyna Pacocha

Katarzyna Gardzina

WYNIKI KONKURSU KATEGORII PLAKAT

Miejsce IMIĘ I NAZWISKO SZKOŁA OPIEKUN
1. Iskra Grzegorz ZSB Jasło Aneta Golowska
2. Rak Joanna II LO Jasło Marta Bochnia-Krajewska
3. Maziarz Karolina LO Kołaczyce Katarzyna Gardzina

Aneta Golowska
(Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Rok Lasów w Zespole Szkół Budowlanych”