Kultura | rozrywka | edukacja

Tańczyć każdy może…

Tańczyć każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej … – taka parafraza tekstu piosenki Jerzego Stuhra jest jak najbardziej na miejscu jeżeli chodzi o kurs tańca. Obecnie w Kątach Stowarzyszenie rozwoju i promocji wsi Kąty – Pokolenie realizuje projekt w ramach Programu Operacyjnego FIO. Zajęcia z kursu tańca odbywają się co tydzień pod nazwą ” Młodzi tańcują starsi pokazują”. Zajęcia prowadzi instruktor Adam Berkowicz.

Tańczyć każdy może
© Fot. URZĄD GMINY NOWY ŻMIGRÓD

W kursach tańca bierze udział około 70 osób w różnym wieku. Sala na zajęciach jest pełna, zajęcia odbywają się raz w tygodniu i przez najbliższe 6 tygodni istnieje jeszcze możliwość bezpłatnego udziału w kursie. Najbliższe zajęcia we wtorek o godzinie 18.00.

Kursy tańca są tylko jednym elementem z realizowanego projektu przez Stowarzyszenie Pokolenie, który nosi nazwę „Uniwersytet pod strzechą”, dlatego też w ramach projektu każdy może znaleźć zajęcia odpowiadające swoim zainteresowaniom.

Projekt jest realizowany na rzecz integracji społecznej a zajęcia są skierowane dla każdej grupy wiekowej. Tak aby każdy mógł przyjemnie spędzić wolny czas i rozwinąć swoje umiejętności. Myślę, że z trwających kursów tańca zadowolona jest szczególnie młodzież, która jak widać chętnie przychodzi na zajęcia – mówi prezes stowarzyszenia Krystyna Źrebiec.

Na kursie młodzież poznaje podstawowe kroki tańca towarzyskiego, który jak wiadomo jest w życiu przydatny.

Marek Sroka
(Urząd Gminy Nowy Żmigród)

SŁOWA KLUCZOWE