Kultura | rozrywka | edukacja

„ShowExpo Kielce 2011” zakończony sukcesem jasielskich tancerzy

Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego „ShowExpo Kielce 2011” zakończony sukcesem Jasielskich tancerzy Studio Tańca Show Dance – Tomasza Berkowicza.

Turniej tańca

Turniej tańca

Fot. © Tomasz BERKOWICZ

Niedziela, 6 listopada bieżącego roku w Kielcach odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego „ Show Expo 2011”, w którym znane już Państwu Jasielskie grupy taneczne – „Street Elite” i „ Rising Stars” walczyły o tytuł Mistrza Polski w tańcu nowoczesnym. Nasze grupy rywalizowały na tanecznym parkiecie z wieloma przyjezdnymi grupami i solistami z całej Polski, między innymi z: Włocławka, Sochaczewa, Jarocina, Bielska Białej a nawet z Warszawy. Poziom występujących zespołów był bardzo wysoki, a zaangażowanie poszczególnych grup jeszcze większe.

Nasi tancerze dali z siebie 220% i tym samym wywalczyli:
„Rising Stars” – 7 miejsce
„Street Elite” – 3 miejsce

Nie udało się stanąć na wymarzonej pierwszym miejscu ale naszych tancerzy to nie zniechęciło, wręcz przeciwnie zmotywowało do jeszcze cięższej pracy, by za rok zdobić ponownie tytuł który wywalczyli w zeszłym roku.

Na tych osiągnięciach nie poprzestali, to naprawdę ambitni tancerze, zarówno CI z młodszej jak i z tej starszej grupy. Tancerz z Grupy „ Rising Stars” – Dawid Sanocki podjął trud walczenia w kategorii solistów. Dawid jest niesamowicie energiczny i wesoły już przed rozpoczęciem stanął na podium i z śmiechem powiedział ja tu będę dzisiaj stał – i jak zaraz się Państwo dowiedzą liczy się także podejście i chęć dążenia do celu – Dawid Sanocki zdobył I miejsce w kategorii hip hop solo do lat 11 – dla chcącego nic trudnego. Dawidek pokazał, że potrafi walczyć.

Dodatkowym osiągnięciem jest występ duetu w składzie Justyna Banach i Tomasz Kudłacz w kategorii duety hip hop powyżej 16 lat także wywalczyli złoto. Jednak jak na Jaślan przystało na tym nie poprzestali: Justyna Banach wystąpiła w kategorii hip hop solo powyżej 16 lat i udało się jej dojść aż do półfinałów, Tomasz Kudłacz także wystąpił w kategorii hip hop solo powyżej 16 lat i wywalczył 3 miejsce – było naprawdę gorąco.

Grupa „Street Elite” wystąpiła w składzie: Banach Justyna, Bracik Ewa, Dacyl Paulina, Kantor Roberta, Kraus Adam, Kudłacz Tomasz, Lassota Maja, Mularska Agatka, Stęgowska Aleksandra, Szczerba Olga, Szetlak Ada, Śliwińska Katarzyna, Wysocka Dagmara.

Grupa „Rising Stars” wystąpiła w składzie: Grodzicki Daniel, Machaj Patryk, Machaj Radek, Szczepanik Julia, Sanocki Dawid.

Reasumując:
„Street Elite” – 3 miejsce na ogólnopolskim turnieju tańca nowoczesnego Kielce 2011
„Rising Stars” – 7 miejsce na ogólnopolskim turnieju tańca nowoczesnego Kielce 2011
Dawid Sanocki – 1 miejsce w kategorii hip hop solo do lat 11
Tomasz Kudłacz i Justyna Banach – 1 miejsce w kategorii duety hip hop powyżej 16 lat
Tomasz Kudłacz – 1 miejsce w kategorii hip hop solo powyżej 16 lat
Justyna Banach – półfinał w kategorii hip hop solo powyżej 16 lat

Na tych osiągnięciach nie poprzestaną, aktualnie przygotowują się do następnych zmagań w walce o pierwsze miejsce – życzymy sukcesów!

Tomasz Berkowicz
(Grupa „Street Elite”)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “„ShowExpo Kielce 2011” zakończony sukcesem jasielskich tancerzy”