Kultura | rozrywka | edukacja

Eliminacje gminne Wojewódzkiego Konkursu LITERATURA I DZIECI zakończone

22 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbyły się eliminacje gminne Wojewódzkiego Konkursu LITERATURA I DZIECI adresowanego do uczniów szkół podstawowych z województwa podkarpackiego. Organizatorem konkursu jest Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

Laureaci konkursu
Fot. © MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY W JAŚLE

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest: „Trzy magiczne słowa – proszę, dziękuję, przepraszam”. Celem eliminacji, które odbyły się w MDK-u, było wyłonienie reprezentantów gminy Jasło, którzy wystąpią w etapie rejonowym konkursu w dniu 25 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie.

W eliminacjach gminnych udział wzięło 45 recytatorów i 3 wokalistów. Nadesłano także 5 prac plastycznych. Przesłuchania odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych – klasy I – III i IV – VI.

W kategorii recytacji w grupie wiekowej klas I – III jurorzy nominowali Marię Preisner z Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle, która recytowała wiersz pt. „Mrówka” Jana Brzechwy. W tej samej grupie wiekowej w kategorii piosenka nominację otrzymała Julia Zielińska z Jasielskiego Domu Kultury za wykonanie „Piosenki o serduszku” do tekstu Aleksandry Bacińskiej.

W kategorii recytacji, w grupie wiekowej klasy IV – VI, nominowane zostały: Magdalena Łopatyńska z Zespołu Szkół w Opaciu recytująca wiersz pt. „Rak czupirak i rybka złośnica” Hanny Łochockej i Anna Zdebska ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Jaśle wykonująca fragment prozy książki Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”.

Ponadto jury postanowiło wyróżnić: Elżbietę Berkowicz (ZS w Opaciu) i Joannę Harmatę (ZS w Opaciu) w kategorii recytacja klasy I – III i Marię Preisner (MDK w Jaśle), Aleksandrę Rojkowską , Natalię Wojdyłę (SP nr 11 w Jaśle) i Kamila Myśliwca (SP nr 7 w Jaśle) w kategorii recytacja klasy IV – VI.

Dostarczone prace plastyczne zostały przekazane do organizatorów eliminacji rejonowych. Reprezentantom naszej gminy życzymy powodzenia w dalszej części konkursu!

(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE