Sport | rekreacja | turystyka

Judocy UKS ”MOSIR” Jasło na Otwartych Mistrzostwach Rzeszowa

W dniu 26 listopada 2011 r. odbyły się pierwsze Otwarte Mistrzostwa Rzeszowa w Judo. Mimo niesprzyjających zimowych warunków pogodowych do Rzeszowa dotarła dziesięcioosobowa ekipa reprezentująca nasz klub UKS MOSIR Jasło.

UKS MOSiR Jasło
Fot. © ARCHIWUM KLUBU

Część osób walczyła w dwóch kategoriach wagowych – w swojej wynikającej z wieku i wagi i w drugiej, wyższej chcąc nabyć więcej doświadczeń i sprawdzić swe umiejętności. Tym samym Szymon Kaźmierczyk zdobył dwa złote medale w kategorii 26 w rocznikach 2001 i młodsi oraz w roczniku 99-00 w kategorii do 26kg. Dwa złote medale przywiozła również Gabriela Kwaśny w kategoriach do 34kg (2001-i młodsi) oraz ze starszymi o dwa lata zawodniczkami (99-00). Dwa srebrne medale wywalczyła Adrianna Gajecka w kategoriach 36kg i 34kg. Złoty i brązowy medal przywiozła Marlena Gajecka wygrywając w kategorii do 28 kg i zdobywając trzecie miejsce w kategorii 31kg.

Wszyscy nasi reprezentanci przywieźli medale, a medale były piękne – wygrawerowane specjalnie na tę okoliczność:
złoty – Zuzanna Motkowicz w kategorii do 23 kilogramów
srebrny – Wiktoria Górska w kategorii do 23 kilogramów
srebrny – Zuzanna Kachlik w kategorii do 34 kilogramów
srebrny – Maja Kwaśny w kategorii do 31 kilogramów
srebrny – Aleksandra Kaźmierczyk w kategorii do 48 kilogramów
brązowy – Julia Motkowicz w kategorii do 44 kilogramów

Gratulujemy organizatorom UKS „Akademia Judo Reszów” i życzymy im (i sobie), aby ta świetnie zorganizowana impreza na trwałe wpisała się w kalendarz imprez judo na Podkarpaciu.

Już dziś zapraszamy wszystkich miłośników tej dyscypliny sportu do kibicowania na Międzynarodowych Mikołajkowych Zawodach Judo Dzieci, które odbędą sie w Jaśle 10 grudnia 2011r. na hali MOSIR, ul. Sikorskiego 15. Rozpoczęcie imprezy o godz. 11.00. Zapraszamy.

Michał Czarnecki

SŁOWA KLUCZOWE