Na drogach

Kolizja trzech pojazdów w Szebniach: poszkodowana „ciężarna”

W czwartek (24.11) przed południem na krajowej „28” w Szebniach doszło do kolizji trzech samochodów osobowych. Pasażerka jednego z pojazdów trafiła do jasielskiego szpitala na obserwację.

Kolizja w Szebniach

Kolizja w Szebniach

Fot. terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Kobieta będąca w piątym miesiącu ciąży uskarżała się na bóle szyi, dlatego na miejsce zdarzenia wysłano zespół ratownictwa medycznego. Poszkodowana została przetransportowana do jasielskiego szpitala, gdzie po wykonaniu badań lekarskich nie stwierdzono u niej poważnych urazów zagrażających jej życiu. Pozostali uczestnicy kolizji nie odnieśli żadnych obrażeń ciała.

Na miejsce, oprócz Pogotowia Ratunkowego, zadysponowano jeden zastęp straży pożarnej z Jasła (samochód ratownictwa technicznego) oraz Policję.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że trzy samochody osobowe poruszały się drogą krajową nr 28 od strony Krosna. Kolizja zaistniała w miejscowości Szebnie (gmina Jasło) na skrzyżowaniu z drogą powiatową w kierunku Tarnowca.

Za Volkswagenem Passatem sygnalizującym manewr skrętu w lewo ustawił się Opel Vectra. Jadący za nimi Volkswagen Golf, kierowany przez 68-letniego mieszkańca powiatu krośnieńskiego, który nie zachował należytej ostrożności, najechał na tył Opla, a ten siłą uderzenia został popchnięty z kolei na Volkswagena Passata. Poszkodowana kobieta była pasażerką „środkowego” samochodu.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym.

Do zdarzenia doszło około godziny dziesiątej.

Daniel Baron
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Kolizja trzech pojazdów w Szebniach: poszkodowana „ciężarna””