Sport | rekreacja | turystyka

Siatkarski weekend 05/06.11.2011

Seniorki UKS „MOSiR” Jasło w kolejnym meczu ligowym spotkały się we własnej hali z zespołem PBS Bank SANOCZANKA Sanok. Po zaciętym pojedynku nasz zespół odniósł kolejne zwycięstwo 3:1 (25:19 25:12 20:25 25:19).

Siatkówka
Fot. © ARCHIWUM KLUBU

Set pierwszy dzięki wyrównanej i dokładnej grze całego zespołu zakończył się zwycięstwem gospodyń .W drugim secie, nasze zawodniczki zdecydowanie przyspieszyły grę. Dodatkowo skutecznie punktowały zagrywką Agnieszka Ćwięka i Gabriela Macek tak, że set zakończył się wysoką wygraną do 25:12.

Widmo wygrania spotkania 3:0 przez zespół, oraz trudy rozegranych spotkań w godzinach przedpopołudniowych przez kadetki występujące w zespole seniorek, usztywniło całą drużynę i pomimo dokonanych przez trenera zmian w drużynie, nasze dziewczęta nie były w stanie podjąć wyrównanej walki na siatce przegrywając seta.

W secie czwartym gra się odwróciła. Nasz zespół mozolnie, z dużymi trudnościami zdobywał kolejne punkty nie dając Sanoczance możliwości wyjście na prowadzenie do końca seta. W tej partii serią udanych zagrywek popisała się Katarzyna Marcisz.

UKS „MOSiR” Jasło: Katarzyna Marcisz (kapitan), Agnieszka Ćwięka, Anna Pociask, Zuzanna Midura, Gabriela Macek, Karolina Mitoraj, Angelika Osiewalska (libero), Marta Cichoń, Monika Frydrych, Karolina Jurusik, Angelika Rakoczy. Trener: Leszek Wierzgacz.

Turniejem w Krośnie kadetki zakończyły pierwsza rundę fazy eliminacyjnej o zakwalifikowanie się do grupy finałowej. W pierwszym meczu spotkały się z UKS Gimnazjum Dębowiec wygrywając zdecydowanie 2:0 (25:11, 25:15). Set pierwszy to zdecydowana przewaga naszego zespołu. W drugim secie do stanu 12:12 toczyła się wyrównana walka na siatce. Ten fragment meczu obfitował w szereg nie wymuszonych błędów popełnianych przez obie drużyny. Po uporządkowaniu gry przez nasze zawodniczki i skutecznej zagrywce Karoliny Mitoraj końcówka seta należała do UKS „MOSiR” Jasło. W wyjściowej szóstce w tym meczu dobre spotkanie rozegrała Justyna Kosiba. Mecz z drużyną gospodarzy rozpoczął się od spokojnej skutecznej gry do stanu 20:16. Od tego momentu cały zespół całkowicie stracił koncepcję gry, w konsekwencji przegrał seta do 23. W drugim secie gra była prowadzona przy stałej przewadze naszych zawodniczek i pewnym zwycięstwem do 17. Set trzeci rozpoczął się od wysokiego prowadzenia zawodniczek Karpat 5:0. Od tego momentu zaczęła się punktowa pogoń zawodniczek UKS „MOSiR” Jasło, tak że nasze zawodniczki doprowadziły do stanu 14:13. Niestety nie wykorzystały pierwszej piłki meczowej. Końcówka seta po dużych emocjach i dramaturgii spowodowanej błędnymi decyzjami sędziów przy kolejnych piłkach meczowych dla naszego zespołu zakończyła się zwycięstwem Karpat 21:19.

UKS „MOSiR” Jasło – Karpaty MOSiR Krosno 1:2 (23:25, 25:17, 19:21)

UKS „MOSiR” Jasło: Marta Cichoń (kapitan), Zuzanna Midura, Gabriela Macek, Karolina Jurusik, Justyna Kosiba, Karolina Mitoraj, Angelika Osiewlska (libero), Monika Frydrych, Angelika Rakoczy, Anna Warchoł, Gabriela Duda, Magdalena Michalska. Trener: Leszek Wierzgacz.

Marek Bajorek
(UKS „MOSiR” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE