Sport | rekreacja | turystyka

W piątek XI Międzynarodowy Jasielski Samochodowy Rajd Niepodległości (zapowiedź)

W najbliższy piątek (11 listopada) odbędzie się XI Jasielski Samochodowy Rajd Niepodległości, będący jednocześnie X Eliminacją Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem oraz kolejną eliminacją Mistrzostw Strefy Wschodniej w KJS. W tym roku impreza ma charakter międzynarodowy.

Zapowiedź wydarzenia
POD NASZYM PATRONATEM MEDIALNYM

Organizowany przez Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego Rajd świetnie wkomponowuje się w powiatowe obchody rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz polską prezydencję w Unii Europejskiej. Oprócz sześciu prób sportowych, które zawodnicy będą mieli do pokonania na terenie powiatu jasielskiego – po dwie na terenie firmy Trans-Wiert przy ulicy Przemysłowej w Jaśle, na rynku w Osieku Jasielskim oraz na drodze dojazdowej do stadionu sportowego w Nowym Żmigrodzie – organizatorzy zaplanowali w tym roku również zmagania na Słowacji.

Dzięki współpracy z Komendą Powiatową Policji w Jaśle, Komendą Powiatową Policji w Bardejovie oraz Poľnohospodárskim družstvem „Magura” w Zborovie dwie próby sportowe zostały usytuowane w Stebniku na płycie miejscowego nieczynnego lotniska, położonego w odległości około czternastu kilometrów od przejścia granicznego w Ożennej (gmina Krempna).

Cała trasa liczy sobie około 140 kilometrów. – mówi Józef Biernacki, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego.

Dyrektorem Rajdu będzie Krzysztof Godek, wiceprezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego, a nad całą logistyką przedsięwzięcia będą czuwali działacze stowarzyszenia.

Zgodnie z regulaminem, w Rajdzie może wystartować maksymalnie siedemdziesiąt dwuosobowych załóg (kierowca oraz pilot), które będą rywalizowały ze sobą w siedmiu klasach: do 900 cm3, powyżej 903 cm3 do 1300 cm3, powyżej 1300 cm3 do 1600 cm3, powyżej 1600 cm3 do 2000 cm3, powyżej 2000 cm3, gość – zawodnicy z licencją PZM oraz historycznej – samochody wyprodukowane przed 1983 rokiem.

Do niedzieli zgłosiło się 35 załóg, które przesłały do nas prawidłowo wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz dowód wpłaty wpisowego na konto Organizatora. Szczegółowa lista załóg jest na bieżąco aktualizowana na stronie internetowej Klubu, którą znajdą Państwo pod adresem: www.jkmird.pl. – powiedział Józef Biernacki.

W każdej klasie laureaci pierwszych trzech miejsc otrzymają okolicznościowe puchary, medale oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez licznych sponsorów. W tym roku są nimi: Zakłady Tworzyw Sztucznych GAMRAT S.A. Jasło; TRANS-WIERT Sp. z o.o. Jasło; Usługi Sprzętowo-Transportowe Karol Wesołowski Niepla; Starostwo Powiatowe w Jaśle; Urząd Miasta w Jaśle; Podkarpacki Bank Spółdzielczy Sanok Oddział Jasło; Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle; Urząd Miasta i Gminy Kołaczyce; Urząd Gminy Jasło; TRAFUNEK BIS Sp. z o. o.; Zakład Instalacyjny Wod. Kan. Gaz i CO Jan Krzyżak; Zakład Instalacyjny Wod. Kan. Gaz i CO Adam Krzyżak; Firma ARGUS Sp. z o. o. Jasło Anna i Piotr Bialikowie; Fabryka Armatur „JAFAR” S.A. Jasło; Waldi Usługi Transportowe i Handlowe Chochołek Waldemar Dębowiec 569; Adam Kozak Jasło; Piaski, Żwiry, Klińce – Bogusław Muszański Krempna; PGE Energia Odnawialna S A Oddział w Solinie; Ośrodek Szkolenia Kierowców RENE Zdzisław Wiśniowski; Firma SOTER Kolbuszowa; Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie; TAGORMET Tadeusz Gorgosz Trzcinica; f.t.u.h. Stanisław Witusik Załęże.

Bezpieczeństwo załóg oraz miłośników sportów motorowych dopingujących uczestników Rajdu będą zapewniali: ratownicy drogowi i ratownicy medyczni Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego, ratownicy medyczni Ochrony Zdrowia Sadzikowski, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle oraz Posterunków Policji w Dębowcu i Nowym Żmigrodzie, funkcjonariusze Straży Miejskiej, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, pracownicy firmy ochroniarskiej ARGUS oraz strażacy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Załężu, Osieku Jasielskim i Nowym Żmigrodzie. Liczymy na Państwa obecność i kulturalny doping. – dodaje Józef Biernacki.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Mirosław Karapyta – Marszałek Województwa Podkarpackiego, Adam Kmiecik – Starosta Jasielski, Andrzej Czernecki – Burmistrz Miasta Jasła oraz Alicja Zając – Senator Rzeczpospolitej Polskiej.

Ramowy program Rajdu:
Badanie kontrolne – godz. 7:00-8:30
Publikacja listy załóg dopuszczonych do startu – godz. 9:15
Obowiązkowa odprawa uczestników – godz. 9:30
Start – godz. 10:00
Meta – godz. 13:45
Opublikowanie końcowej klasyfikacji – godz. 16:00
Rozdanie nagród – godz. 16:30

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “W piątek XI Międzynarodowy Jasielski Samochodowy Rajd Niepodległości (zapowiedź)”