Informacje

Zawody strzeleckie z okazji Święta Niepodległości

Adam Kmiecik, Starosta Jasielski zajął I miejsce w zawodach strzeleckich, w kategorii „amatorzy”, które odbyły się w ramach Święta Niepodległości na terenie strzelnicy ZTS „Gamrat” S.A.

Zawody strzeleckie

Zawody strzeleckie

Fot. © Starostwo Powiatowe / KATARZYNA PACWA

Zawody zostały zorganizowane z okazji 93. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a ich celem była integracja lokalnego środowiska wokół spraw niepodległościowych i obronnych. – Tutaj mamy możliwość spotkania szerszego środowiska, zarówno młodzieży, jak i osób starszych, którym sprawy obronności nie są obojętne – mówi major Krzysztof Kowal, szef Wydziału Rekrutacji WKU w Jaśle.

W tegorocznych zawodach uczestniczyło ponad 40 osób w trzech kategoriach: zawodowcy, amatorzy oraz kobiety. Strzelano dwoma rodzajami broni: z pistoletu wojskowego, kaliber 9 mm oraz sportowego – 5,56 mm.

Starostwo Powiatowe, oprócz Starosty Adama Kmiecika, reprezentowali także: Bogusław Kręcisz, przewodniczący Rady Powiatu oraz członkowie Zarządu Powiatu: Tadeusz Górczyk i Henryk Motkowicz.

Nagrody ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Jaśle, Wojskową Komendę Uzupełnień oraz Ligę Obrony Kraju w Jaśle.

Poniżej podajemy wyniki zawodów:

Kategoria zawodowców:
I miejsce – Andrzej Nykiel,
II miejsce – Grzegorz Świędrych,
III miejsce – Paweł Kowalczyk

Kategoria amatorów:
I miejsce – Adam Kmiecik,
II miejsce – Waldemar Janusiewicz
III miejsce – Bogdan Czekański.

Kategoria kobiet:
I miejsce – Wioletta Krzyżak
II miejsce – Ewa Zawilińska
III miejsce – Edyta Materowska

Katarzyna Pacwa
(Starostwo Powiatowe w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Zawody strzeleckie z okazji Święta Niepodległości”

  1. Przede wszystkim ZTS „Gamrat” nie ma strzelnicy, tylko ma ją ZPS Gamrat. Po drugie cóż to za zawody dla zamkniętego grona, bez publiczności, w godzinach pracy? Tylko dla swojaków?