Na drogach

Znicz 2011 – podsumowanie

Zakończyła się policyjna akcja „Znicz 2011”. Na drogach powiatu jasielskiego upłynęła spokojnie i bezpiecznie. Nie było wypadków drogowych, doszło do jedenastu kolizji.

POLICJA
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

W czasie akcji głównym zadaniem policjantów było dbanie o porządek oraz bezpieczeństwo kierowców, jak i pieszych, którzy odwiedzali groby bliskich. Przez pięć dni w działaniach brało udział ponad dwustu funkcjonariuszy ruchu drogowego, służb patrolowych i kryminalnych.

Od piątku, 28 października do wtorku, 1 listopada na drogach naszego powiatu nie doszło do wypadku drogowego. Policjanci interweniowali w związku z jedenastoma kolizjami. W tych zdarzeniach nikt nie doznał poważnych obrażeń. Główną ich przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i najechanie na tył poprzedzającego pojazdu.

Niestety niektóre osoby, mimo informacji o tym, że jednym z priorytetów działań jest ujawnianie nietrzeźwych kierujących, podjęły ryzyko prowadzenia pojazdu będąc „pod wpływem”. Policjanci ujawnili 5 takich przypadków. Niechlubnym rekordzistą był kierujący osobowym renaultem, 42-letni mieszkaniec gminy Brzyska. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto, w czasie kontroli drogowych funkcjonariusze zatrzymali kilkanaście dowodów rejestracyjnych pojazdów stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym.

Podsumowując akcję Znicz należy uznać, że działania zakończyły się powodzeniem. Zarówno piesi jak i zmotoryzowani, którzy odwiedzali cmentarze w naszym powiecie, jak też ci, którzy jedynie przejeżdżali przez jasielskie w większości byli ostrożni i zachowywali się odpowiedzialnie. Mniej było przypadków lekceważenia przepisów i brawurowej jazdy.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE