Na drogach

„Trzeźwy Poranek” na jasielskich drogach

Pomimo wielu apeli, akcji informacyjnych mówiących o tym, jak niebezpieczna jest jazda pod wpływem alkoholu, wciąż wiele osób podchodzi do problemu z lekceważeniem i decyduje się na jazdę po „kilku głębszych”. Wczoraj w trakcie prowadzonych działań pod kryptonimem „Trzeźwy Poranek” policjanci zatrzymali 7 pijanych kierowców.

Trzeźwy poranek
Fot. © KPP JASŁO

Wczoraj od wczesnych godzin rannych policjanci jasielskiej drogówki po raz kolejny przeprowadzili działania „Trzeźwy Poranek”. Przez kilka godzin w wyznaczonych punktach na drogach naszego powiatu sprawdzali trzeźwość kierowców. Ich głównym celem było wyeliminowanie z dróg tych, którzy najpierw piją alkohol, a potem siadają za kierownicę.

Funkcjonariusze w sumie skontrolowali ponad 350 pojazdów. Niestety po raz kolejny okazało się, że na drogi wyjechali również kierowcy, którzy za kierownicą zasiedli po spożyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali 7 takich osób. Trzech kierowców będzie odpowiadać za przestępstwo, gdyż badanie wykazało u nich ponad 0,5 promila. Pozostali odpowiedzą za wykroczenie. Wszyscy zatrzymani stracili prawo jazdy.

Większość z kontrolowanych nietrzeźwych kierowców przyznała, że dzień wcześniej piła alkohol. Tłumaczyli się, że po przespanej nocy myśleli, że wytrzeźwieli i mogą kierować samochodem. Niestety mylili się. Pamiętajmy, że spożywając alkohol do późnych godzin wieczornych możemy być pewni, że rano nie będziemy w stanie prowadzić pojazdu. W takiej sytuacji nie wsiadajmy za kierownicę.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE