Informacje

90 miejsc pracy w nowej fabryce mebli w Jaśle

Na początku 2015 roku ruszy produkcja w nowoczesnej fabryce mebli Grupy Nowy Styl, która powstaje właśnie w strefie gospodarczej na obrzeżach miasta Jasła. Docelowo zatrudnienie znajdzie tutaj dziewięćdziesiąt osób. Firma już teraz chce zatrudnić pierwszych specjalistów, którzy zajmą się marketingiem i promocją nowego produktu.

Budowa fabryki mebli Grupy NS
Fot. © Strona internetowa Grupy NS: nowystylgroup.com

Na realizację przedsięwzięcia Grupa Nowy Styl uzyskała dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Całkowita wartość projektu to ponad 105 milionów złotych, z czego niespełna 40 milionów złotych firma otrzymała z unijnego budżetu.

Jak podkreśla kierownik projektu Maria Lasek będzie to najnowocześniejsza fabryka mebli na świecie. – Dlatego, że będziemy produkować najnowocześniejsze produkty na najnowocześniejszych liniach technologicznych. Produkcję będziemy organizować w ultranowoczesny sposób. To wszystko da nam rezultat w postaci sprostania wymaganiom klienta, skróceniu czasu dostawy, lepszej cenie. Mamy nadzieję, że zapewni to nam przewagę konkurencyjną. – powiedziała.

Nie bez znaczenia będzie czas realizacji zamówienia, niezależnie od tego z jakiego zakątku świata napłynie do fabryki. – Teraz oprócz ceny na rynku liczy się czas dostawy. Jest często kluczowym elementem, który decyduje o przewadze konkurencyjnej. Automatyzacja procesu produkcji będzie na tyle elastyczna, że niezależnie skąd przyjdzie do nas zamówienie, czas realizacji całego zamówienia ulegnie skróceniu plus minus o 80 procent. – podkreśla Maria Lasek.

Maria Lasek
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Zatrudnienie znajdzie tu dziewięćdziesiąt osób, w tym czterdzieści pięć kobiet. Pomimo tego, że budowa fabryki ruszyła dopiero w tym roku, Nowy Styl już teraz poszukuje specjalistów.

Chcemy te osoby zatrudnić już wcześniej po to, aby ich przeszkolić. Będą to osoby nie tylko na produkcji, ale także w marketingu, będą to osoby w sprzedaży. Aby sprzedawać nasze produkty, które wyprodukujemy kiedyś w nowej fabryce, już teraz muszą być podjęte pewne marketingowe działania. Dlatego zatrudnimy ludzi do marketingu, aby mogli działać na rzecz naszego przyszłego produktu z nowej fabryki mebli. Czy znajdziemy takie osoby na rynku? Mocno wierzymy, że tak. – dodaje Maria Lasek.

Grupa Nowy Styl jest po Szpitalu Specjalistycznym drugim zakładem pracy w powiecie jasielskim zatrudniającym największą ilość osób.

Kryzys im nie straszny

Jerzy Krzanowski
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Wiceprezes Grupy Nowy Styl Jerzy Krzanowski zaznacza, że kryzys gospodarczy dotknął również kierowanej przez niego firmy.

Zgadzamy się z opiniami, że będzie gorzej w przyszłym roku i musimy się do tego przygotować. „Przytniemy” wszystko oprócz fabryki mebli. Musiałaby się wydarzyć totalna katastrofa – nie wiem – wojna w Europie, żebyśmy musieli wstrzymać jej budowę. W ogóle nie zakładamy czegoś takiego. – powiedział.

Andrzej Czernecki
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Na realizacji przedsięwzięcia skorzysta też samo miasto. – Jedną z podstawowych składników po stronie budżetu miasta jest podatek od nieruchomości. W skali budżetu miasta to jest prawie 25 milionów złotych. Trzeba powiedzieć, że ponad 2,6 miliona, które pochodzą od Grupy Nowy Styl jest bardzo istotne, jeśli chodzi o tą część dochodową. Czym mocniejsze środowisko gospodarcze, czym więcej firm, tym dla budżetu miasta lepiej. Możemy później inwestować w infrastrukturę drogową w strefach gospodarczych. – mówi Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE