Sport | rekreacja | turystyka

Kolejny udany weekend siatkarzy MKS „MOSiR- GAMRAT” Jasło

W sobotę, mecze ligowe w swoich grupach wiekowych rozegrali kadeci i seniorzy.

MKS MOSiR-Gamrat Jasło

Kadeci grali w Rzeszowie z bardzo mocnym zespołem Resovii i niestety, przegrali mecz 3:0. Po południu seniorzy na wyjeździe gładko pokonali ostatnią drużynę w tabeli UKS „SAN” Lesko 3:0. Niedziela zdominowana została przez jasielskie zespoły juniorów, którzy na wyjeździe pokonali drużynę „ORKANA” Nisko 3:1, natomiast młodzicy podejmowali u siebie drużyny z Oleszyc i Leżajska.

Dwukrotnym zwycięstwem zamknęli tegoroczne rozgrywki nasi najmłodsi ligowcy. Pokonali w pierwszym meczu niżej notowaną drużynę z Oleszyc prowadzoną przez znanego z parkietów siatkarza Michała Gontarza. Wygrali w setach do 7 i do 25. W drugim bardzo zaciętym pojedynku pokonali dobrze przygotowany i mocny zespół LTS Feniks Leżajsk 30-28, oraz 25-21.

Podwójne zwycięstwo naszych siatkarzy umacnia zespół jasielski w tabeli rozgrywek i daje dużą szansę awansu do rozgrywek w dalszej fazie MP. Chociaż droga do Mistrzostw Polski jest jeszcze daleka jak powiedział nam trener Jerzy Łaba, to ma on nadzieję że jego podopieczni będą coraz lepiej i odważniej walczyć i wygrywać. 

Tadeusz Baniak

SŁOWA KLUCZOWE