Na drogach

Kolizja na ulicy Lwowskiej: najechał na tył samochodu skręcającego do szpitala

Przed południem na ulicy Lwowskiej w Jaśle doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierujący jednego z pojazdów został poszkodowany i trafił do szpitala na obserwację. Na szczęście jego obrażenia okazały się niegroźne i policjanci zakwalifikowali zdarzenie jako kolizję.

O zdarzeniu na drodze krajowej nr 73 służby ratunkowe zostały zaalarmowane po godzinie dziesiątej rano. Na podstawie przeprowadzonych oględzin policjanci ustalili okoliczności, w jakich doszło do kolizji.

Kierujący samochodem osobowym BMW 20-letni mężczyzna jechał od strony Krosna w kierunku centrum miasta. Na ulicy Lwowskiej nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył jadącego przed nim samochodu osobowego Volkswagen Golf, który wykonywał manewr skrętu w lewo na teren Szpitala Specjalistycznego.

W wyniku stłuczki do szpitala trafił poszkodowany 44-letni kierowca VW Golfa, mieszkaniec województwa mazowieckiego. Po wykonaniu badań lekarskich okazało się, że nie doznał poważnych obrażeń ciała i został wypisany do domu.

Jak poinformował podkom. Łukasz Gliwa, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Funkcjonariusze nałożyli na 20-latka, który był sprawcą kolizji, mandat karny.

Na miejscu, obok policjantów Wydziału Ruchu Drogowego i technika kryminalistycznego, pracowali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

Kolizja na Lwowskiej

Kolizja na Lwowskiej

Kolizja na Lwowskiej

Kolizja na Lwowskiej

Kolizja na Lwowskiej

Kolizja na Lwowskiej

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE