Informacje

Policjanci zatrzymali włamywaczy

Policjanci z jasielskiej komendy ustalili i zatrzymali dwóch sprawców kradzieży mieszkaniowej. Młodzi złodzieje włamali się do domu i ukradli m.in. telewizor, kołdry, obrusy oraz komplety pościeli. Zostali przesłuchani i przyznali się do przestępstwa.

POLICJ
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do włamania doszło w miejscowości Bieździadka. Policjanci, którzy zajęli się sprawą ustalili, że ktoś wyłamał okno w jednym z domów, po czym wszedł do środka i spenetrował pomieszczenia. Łupem złodziei padły m.in. nowe komplety pościeli, obrusy, kołdry, ręczniki oraz telewizor.

W toku prowadzonych czynności policjanci zebrali informacje, które pozwoliły objąć podejrzeniem dwóch młodych mieszkańców gminy Kołaczyce, w wieku 16 i 18 lat. Obaj byli już wcześniej notowani w związku z popełnieniem podobnych przestępstw.

W wyniku zatrzymania i przesłuchań młodych ludzi, a także przeszukań miejsc ich zamieszkania, funkcjonariusze zgromadzili materiał dowodowy potwierdzający ich podejrzenia. Policjanci w trakcie dochodzenia ustalili również, że starszy z zatrzymanych ma na sumieniu jeszcze jedno włamanie. W czasie przesłuchania 18-latek potwierdził, że okradł także dom w Lublicy.

Podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Przyznali się do przestępstwa i złożyli wyjaśnienia. 18-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. O losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Policjanci zatrzymali włamywaczy”