Informacje

Przyjemniejsze święta dzięki PCK

Sto świątecznych paczek żywnościowych przygotowanych przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jaśle trafiło 21 grudnia br. do potrzebujących: głównie osób chorych, starszych i samotnych, a będących przy tym w trudnej sytuacji materialnej.

Paczki świąteczne
Fot. © ORGANIZATORZY AKCJI

Osoby odwiedzane przez młodzież należącą do Szkolnych Kół PCK w Gimnazjum nr 1 i I LO, otrzymały również stroiki bożonarodzeniowe i życzenia, a rodziny z dziećmi – zabawki. Stroiki i życzenia młodzież przekazała również władzom miasta.

70 osób, do których trafiły w tym roku świąteczne prezenty wytypował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, resztę – ZR PCK. W paczkach – oprócz podstawowych produktów spożywczych – znalazły się artykuły, na które na co dzień nie stać większości obdarowanych: m.in. czekolady, cukierki, soki, ciasta.

Świąteczne paczki zostały przygotowane dzięki wsparciu finansowemu miasta (w bieżącym roku na świąteczne paczki dla potrzebujących, przygotowywane przez PCK przez świętami wielkanocnymi i Bożym Narodzeniem zarezerwowano w budżecie miasta łącznie 4,5 tys. zł) oraz zbiórkom publicznym zorganizowanym przez młodzież PCK. W kwestę zaangażowało się kilkadziesięcioro uczniów jasielskich szkół, a darczyńcy okazali się wyjątkowo hojni, dzięki czemu tegoroczne paczki są większe niż w poprzednich latach.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję. Dzięki temu, że tak wiele osób zachciało się podzielić tym co mają z potrzebującymi oraz wsparciu Urzędu Miasta, gorzej sytuowane rodziny będą miały przyjemniejsze święta – mówi Krystyna Długosz, kierowniczka ZR PCK w Jaśle.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE