Kultura | rozrywka | edukacja

Recytatorzy z JDK nagrodzeni

 Dorota Libuszowska i Małgorzata Kwiatkowska
Na zdjęciu Dorota Libuszowska i Małgorzata Kwiatkowska podczas koncertu w jasielskim kościółku w 30 rocznicę 13 grudnia.
Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

54 recytatorów z całego województwa podkarpackiego oraz z Gorlic (woj. małopolskie) wzięło udział w XXI Finale Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej, którego mottem w tym roku była myśl kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Nie wystarczy kreślić słów prawdy czarnym atramentem, trzeba pióro maczać w prawdzie i miłości”.

W gronie najwyżej ocenionych przez komisję konkursową znaleźli się recytatorzy Jasielskiego Domu Kultury, przygotowani przez Helenę Gołębiowską. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Kwiatkowska (ZS nr 4 w Jaśle), która recytowała fragment „Matki Joanny od Aniołów” Jarosława Iwaszkiewicza oraz „My, mali ludzie” Ernesta Bryla, trzecie – Dorota Libuszowska (II LO w Jaśle). Jury doceniło jej interpretację „Pana od przyrody” Zbigniewa Herberta i „Kłamstwa doktora Korczaka” Anny Kamieńskiej.

Z jasielskich recytatorów, do finału zakwalifikowali się również: Marta Skrzyszowska i Lidia Bachórz (JDK, obie z I LO w Jaśle) oraz Adam Krauz (Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle).

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE