Sport | rekreacja | turystyka

Siatkarski weekend 17/18.12.2011

W minioną sobotę seniorki UKS „MOSiR” Jasło w kolejnym meczu trzeciej ligi, na swojej hali, zmierzyły się z dotychczasowym liderem UKS I LO Łańcut, w którym to dramatycznym i stojącym na wysokim poziomie spotkaniu odniosły cenne zwycięstwo 3:1 (14:25, 27:25, 25:23, 25:23).

UKS MOSiR Jasło
© ARCHIWUM KLUBU

Pierwszy set rozpoczęły gospodynie bardzo bojaźliwie, usztywnione odpowiedzialnością za wynik. Popełniały seryjnie błędy w grze w przyjęciu i obronie. W ataku grały anemicznie, bez zaufania do własnych umiejętności. Dokonane zmiany w zespole na rozegraniu i w ataku nie przyniosły poprawy na boisku. W konsekwencji set zakończył się wysoką wygraną gości. Obraz gry w kolejnej odsłonie początkowo niewiele się zmienił. Przyjezdne szybko objęły wysokie prowadzenie 8:1.

Po wprowadzeniu do gry Marty Cichoń gospodynie rozpoczęły mozolne odrabianie strat punktowych, uwierzyły, że można wygrać ten pojedynek. Uspokoiły grę w bronie, skutecznie grały w ataku. Po emocjonującej końcówce zaliczyły set na swoją korzyść na przewagę do 25. W kolejnych partiach gra miała wyrównany przebieg. Przewagę uzyskiwała raz jedna raz druga drużyna, więcej spokoju w końcówkach wykazały nasze zawodniczki wygrywając set nr 3 i 4 na przewagi do 23.

UKS „MOSiR” Jasło: Agnieszka Ćwięka, Katarzyna Marcisz (kapitan), Sara Michalec, Karolina Mitoraj, Zuzanna Midura, Gabriela Macek, Angelika Osiewalska (libero), Marta Cichoń, Anna Pociask, Karolina Jurusik, Monika Frydrych. Trener: Leszek Wierzgacz.

Nasze kadetki w pierwszym meczu finałowym ligi rozegrały wyjazdowe spotkanie w Jarosławiu, z jednym z faworytów, zespołem MKS San-Pajda III Łańcut, które po dobrej grze zakończyło się zwycięstwem naszego zespołu 3:1 (14:25, 25:20, 25:18, 25:21). Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów. W miarę postępu w grze gospodynie uzyskiwały systematycznie przewagę w grze na siatce. Nasze zawodniczki mało skutecznie grały blokiem przegrywając zdecydowanie seta do 14. W kolejnych partiach obraz gry uległ zmianie. Jaślanki poprawiły organizację gry, skutecznie atakowały z skrzydeł. Mecz toczył się przy stałej przewadze zespołu UKS „MOSiR” Jasło.

UKS „MOSiR” Jasło: Marta Cichoń (kapitan), Gabriela Macek, Karolina Mitoraj, Zuzanna Midura, Justyna Kosiba, Karolina Jurusik, Monika Frydrych, Angelika Osiewalska (libero), Daria Pawluś, Anna Warchoł, Magdalena Michalska, Judyta Jakubińska (libero). Trener: Leszek Wierzgacz.

Marek Bajorek
(UKS „MOSiR” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE