Informacje

Spełniły się marzenia 42 rodzin z Jasła i okolic

W ubiegły weekend również w naszym mieście odbywał się wielki finał jedenastej edycji akcji SZLACHETNA PACZKA, organizowanej przez krakowskie Stowarzyszenie WIOSNA. Był z niecierpliwością oczekiwany przez wolontariuszy, darczyńców, a przede wszystkim przez 42 rodziny, które dzięki hojności szlachetnych serc otrzymały świąteczną pomoc.

Finał Szlachetnej Paczki w Jaśle

Finał Szlachetnej Paczki w Jaśle

Fot. © ORGANIZATORZY AKCJI

W tych dniach w magazynie Szlachetnej Paczki zlokalizowanym w Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle, panowała momentami gorąca atmosfera.

Prawie 40 wolontariuszy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyło w przyjmowaniu paczek od darczyńców, a także w ich rozwożeniu do obdarowanych rodzin. Do magazynu już od 6 grudnia przywożone były ”paczuszki, paczki, paki”. Największą ilość prezentów w postaci żywności, środków chemicznych, ubrań, butów, przyborów szkolnych oraz sprzętu AGD darczyńcy dostarczyli w piątek i sobotę. Wśród podarunków mnóstwo było również słodyczy, wymarzonych zabawek, książek i różnych niespodzianek.

To co działo się w naszym magazynie w ubiegły weekend obalało głoszoną teorię ogólnej, społecznej znieczulicy. Tyle osób chciało pomóc. Tyle osób pomogło! Mamy wspaniałych i bardzo hojnych darczyńców. Nasz magazyn od czwartku odwiedziło mnóstwo indywidualnych darczyńców, którzy wprawdzie nie wybrali rodziny z bazy, ale chcieli wspomóc „naszą szlachetną akcję” – przynieśli żywność, chemię, pościel, kołdry itp., niektórzy wskazywali kod rodziny, do której mamy dołączyć paczkę, a niektórzy prosili, aby dołączyć przyniesione artykuły do paczek dla np. wielodzietnych rodzin – mówi Mariola Jałowy, Lider Rejonu Jasło.

Widok szczęśliwych rodzin odbierających paczki i towarzyszące temu emocje wynagradzały wszystkim wszelkie trudy na jakie napotykaliśmy przy organizacji Szlachetnej Paczki. Aż serce rośnie, gdy widzi się tylu ludzi angażujących się bezinteresownie w dzieło pomagania innym. A potem te uśmiechnięte twarzyczki dzieci, łzy w oczach rodziców i niedowierzanie, że ktoś pomaga im po prostu z dobroci serca. To najlepsze podziękowanie za naszą pracę podczas akcji, poza tym są to chwile, które niosą ze sobą tyle wzruszeń i pozytywnych emocji, że pozostaną z nami na długo – mówi wolontariuszka Lidia Gicala.

Cała akcja w naszym rejonie, podobnie jak w ubiegłym roku, zakończyła się ogromnym sukcesem, a to dzięki „wielkim, szlachetnym sercom” które biją w piersiach wspaniałych darczyńców – przede wszystkim w tych NASZYCH LOKALNYCH tj. społeczności szkolne, pracownicy firm i instytucji z Jasła i okolic. Akcję wsparli również darczyńcy z innych miejscowości województwa podkarpackiego, małopolskiego, mazowieckiego i z zagranicy. Wszystkim im bardzo serdecznie w imieniu obdarowanych rodzin oraz w imieniu wolontariuszy, BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJĘ – mówi Mariola Jałowy.

Do tegorocznej akcji w naszym rejonie włączyła się cała rzesza szkół, firm, instytucji i osób prywatnych. Wśród nich znalazły się m.in.:

Zespół Szkół Miejskich nr 4 w Jaśle, Szkoła Podstawowa nr 10 w Jaśle, Szkoła Podstawowa nr 11 w Jaśle, Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle, Wolontariusze Szkoły Podstawowej nr 3 w Krośnie, Miejski Zespół Szkół nr 6 w Krośnie, Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach, Szkolne Koło Caritas w I LO w Jaśle, Szkolne Koło Caritas w II LO w Jaśle, Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle, Zespół Szkół Technicznych w Jaśle, Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle, Zespół Szkół nr 3 w Jaśle, Zespół Szkół w Trzcinicy, 139 Drużyna Harcerska im. ppłk. „Lisa” Kuli w Jaśle, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku (woj. małopolskie), Publiczne Gimnazjum w Cieklinie, Przedszkole Miejskie nr 13 w Jaśle, Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Cieklinie.

Polskie Markety Budowlane MAJSTER Rzeszów, Firma Orion E.C., Urząd Miasta Jasła, Pracownicy Urzędu Gminy w Jaśle, Pracownicy Komedy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, Pracownicy Samodzielnego Publicznego Miejsko-Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jaśle, Hospicyjna Grupa Wolontariacka im. Św. Łazarza w Krośnie, Pracownicy Grupy Nowy Styl, Odnowa w Duchu Świętym przy Parafii Ducha Świętego w Krośnie, Pracownicy Banku PEKAO SA I/O w Jaśle, Pracownicy Centrum Stomatologii Ortho- Clinic w Jaśle, Pracownicy Stacji Kontroli Pojazdów i Magazynu Firmy Trans- Wiert Jasło, PSS Społem Jasło, Pracownicy Poszukiwań Nafty i Gazu w Jaśle, Nauczycielskie Collegium Języków Obcych w Rzeszowie, PHU Eldom Serwice Jan Garbacik (Jasło), Pracownicy i Dyrekcja Makro (Rzeszów), Firma Ideo Sp. z o.o. (Rzeszów), Sklep PSS Społem Pawilon i mieszkańcy osiedla XX-lecia w Jaśle, Zakład Masarski „Trio” z Jasła.

Indywidualni darczyńcy to: Teresa Szczygieł (Rzeszów), rodzina Rzońców z Jasła, Barbara Szczepańska (Rzeszów), Iwona Wojciechowska (Rzeszów), Gabriela Wacław (Rzeszów), Mateusz Lorenc (Krosno), rodzina Zająców z Jasła, Agnieszka Kluz (Rzeszów), Pan Mieczysław z Krosna, Teresa Cicha (Jasło), Zajazd pod Małym Laskiem Henryk Król (Nowy Żmigród), Katarzyna Wójcik (Jasło), Barbara Mariankowska (Jasło), Elżbieta i Jacek Szaro (Jasło), Kamila Krygowska, Adam Starecki z przyjaciółmi (Warszawa), Rafał Sionkowski (Warszawa), Piotr Ostrowski ze współpracownikami z Firmy Motorola Solutions Polska (Kraków) i wielu innych darczyńców, którzy postanowili pozostać anonimowymi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i dobroczyńcom, którzy pomogli rodzinom z rejonu Jasła. Dzięki Waszej szlachetnej pomocy 42 rodziny czyli 238 osób w tym roku przeżyje zbliżające się święta Bożego Narodzenia w sposób wyjątkowy.

Wolontariusze z rejonu Jasła

SŁOWA KLUCZOWE