Udany weekend jasielskich siatkarzy

3:2 dla MKS „MOSiR- GAMRAT” Jasło w meczach rozegranych przez młodzików, kadetów, juniorów i seniorów podczas ostatniego weekendu.

MKS MOSiR-Gamrat Jasło

Udanym występem w Krośnie popisali się nasi najmłodsi ligowcy MKS „MOSiR- GAMRAT” Jasło – młodzicy, podopieczni trenera Jerzego Łaby. Pokonali swoich rywali dwukrotnie wynikiem 2-0. W konfrontacji z MKS „Wisłok” Strzyżów w setach do 23 i 21, a w drugim spotkaniu z KS „Błękitni” Ropczyce do 18 i 21. Tym samym umacniają swoją pozycję w tabeli rozgrywek wojewódzkich i dążą do zdobycia czołowych premiowanych lokat.

Zespół wystąpił w składzie: Oskar Wiliński, Maciej Pomarański, Radosław Kania, Jarosław Łaba (kpt.), Jarosław Mucha, Jakub Bukry, Szymon Skicki (libero)oraz Dominik Stanek, Aleksander Adam, Piotr Mikrut, Artur Grzyb.

Warto dodać, że rosną młode talenty siatkarskie. Trzech zawodników z tej grupy otrzymało nominację do kadry województwa podkarpackiego. Są to Oskar Wiliński, Jarosław Mucha oraz Jarosław Łaba. Zarząd klubu dziękuje serdecznie Dyrektor II Gimnazjum Aleksandrze Kijowskiej za pomoc i współpracę w organizacji turniejów grupy młodzików

W dniu 03.12.2011 roku został rozegrany ostatni mecz drugiej rundy kadetów. Przeciwnikami zawodników MKS MOSiR Jasło była drużyna krośnieńskich KARPAT. Pomimo przegranego meczu wynikiem 2:0 (25:21, 25:22), kadetom z Jasła udało się zająć trzecie miejsce w tabeli rozgrywek z sumą 15 punktów a tym samym awansować do grupy A, walczącej o awans do Mistrzostw Polski. Awans wywalczyły również AKS V LO II RZESZÓW oraz KARPATY MOSIR KROSNO.

Skład zawodników MKS MOSiR JASŁO: Mateusz Michalec, Marcin Kaleta, Sebastian Pankiewicz, Dominik Źrebiec, Mateusz Polar, Mateusz Dryja, Kamil Gromek, Piotr Myśliwiec, Szymon Ryzner, Dawid Juszczyk, Jakub Procanin, Paweł Hołodniak, Grzegorz Owsiak. Trener: Bartosz Kilar. Zawodnikom i trenerowi gratulujemy, oraz życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

Bardzo dobre spotkanie rozegrali juniorzy MKS „MOSiR-Gamrat” Jasło. Przeciwnikiem jaślan był zespół AKS V LO II Rzeszów. Drużyna jasielska od początku kontrolowała sytuację na boisku wygrywając zdecydowanie cały mecz 3:0, w setach do 19, 21, 19. W zespole pod wodza trenera Marcina Cioska wystąpili: Jamróg W, Rogaczewski M, Hołodniak T, Wietecha M, Warchoł F, Waśko K, Półchłopek M, Pankiewicz S, Myśliwiec P i Dryja A.

Bardzo dramatyczne spotkanie rozegrali seniorzy, podejmujący wicelidera III ligi podkarpackiej, drużynę „Głogowia” Głogów Małopolski, skład której stanowią byli zawodnicy pierwszoligowej Resovii, czy drugoligowego zespołu „Błękitnych” Ropczyce. Jaślanie rozpoczęli mecz bardzo spięci i przegrywali pierwszego seta już 12:7. Od tego momentu nastąpiła metamorfoza drużyny, jaślanie mocnym uderzeniem odrobili straty i ostatecznie zdecydowanie wygrali tego seta do 19. Drugi set był bardzo wyrównany, wygrany przez gości do 23. Trzeci set zdominowali przyjezdni i gładko wygrali do 20. Czwarty set do stanu 18: 18 był bardzo zacięty, jednak jaślanie zmobilizowali się, podkręcili tempo i wygrali do 20. Piąty set drużyna MKS „MOSiR-Gamrat” Jasło rozpoczęła bardzo mocno, prowadząc 6:2, ale od tego momentu goście wykorzystali swoje doświadczenie i rutynę, wygrywając seta do 10, a tym samym cały mecz 3:2.

Jaślanie pod wodzą trenera Marcina Cioska wystąpili w składzie: Kumor M, Gliwa M, Wietecha M, Dedo Bronisław, Waśko K, Zabawa K, Paluch M, Półchłopek M, Szydło K.