Kultura | rozrywka | edukacja

Hece dla babci i dziadka w bibliotece

Za nami jedne z najmilszych świąt w roku – Dzień Babci i Dzień Dziadka. Co podarować dziadkom, żeby pokazać, jak wiele znaczą dla swoich wnuków?

Hece w bibliotece
Fot. © ARCHIWUM BIBLIOTEKI

Najlepszym prezentem są oczywiście pamięć i odwiedziny. Warto jednak wykorzystać upodobanie dzieci do prac plastycznych i zaproponować im wykonanie laurek czy drobnych upominków, bo nic tak nie ucieszy dziadków, jak rękodzieło od wnuczka.

W myśl tej zasady jak co roku, w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, w czasie styczniowych spotkań z cyklu PIĄTKOWE HECE W BIBLIOTECE, uczestnicy gorączkowo przygotowywali się na tę wyjątkową okazję. Zarówno ci najmłodsi, jak i te starsze wnuczęta dołożyli wszelkich starań, aby najpiękniej jak potrafią obdarować dziadków czymś niezwykłym, własnoręcznie wykonanym. Poza tradycyjnymi laurkami, dzieci stworzyły także kolorowe i oryginalne koszyczki, do zrobienia których wykorzystały m.in. pachnące mydełka i atłasowe wstążeczki, a także pomysłowe recyklingowe zawieszki z wykorzystaniem starych płyt CD.

Niewątpliwie każdy dowód pamięci jest przez dziadków doceniony, ale podarunki te własnoręczne, bezcenne, w wykonanie których wkładamy dużo serca, najbardziej przypadły obdarowanym do gustu i sprawiły wiele przyjemności.

Agnieszka Jeleń

SŁOWA KLUCZOWE