Sport | rekreacja | turystyka

„Królewska gra” powraca do Jasła

Od grudnia 2011 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle działa Uczniowski Klub Sportowy „Mat”, który zajmuje się popularyzacją szachów Członkiem klubu mogą zostać wszyscy sympatycy „królewskiej gry”, a więc dzieci, młodzież i dorośli z terenu powiatu jasielskiego. Swoje cele statutowe klub realizuje poprzez prowadzenie zajęć treningowych, organizowanie zawodów szachowych oraz udział w rozgrywkach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych.

Szachy
Fot. © ARCHIWUM KLUBU

W roku szkolnym 2011/12 w ramach działalności szkoleniowej klubu UKS Mat funkcjonują następujące grupy:

Sekcja seniorów: dorośli zawodnicy starują w V Lidze Podkarpackiej Seniorów i w regionalnych turniejach indywidualnych.
Sekcja juniorów: młodzieżowcy startują w IV Lidze Podkarpackiej Juniorów oraz mistrzowskich i towarzyskich turniejach szachowych.
Akademia Szachowa: przeznaczona jest dla początkujących szachistów – prowadzi naukę zasad gry oraz elementarnych debiutów i końcówek, a także podstaw taktyki i strategii szachowej.

Uczniowski Klub Sportowy „Mat” Jasło jest stowarzyszeniem zarejestrowanym w Starostwie Powiatowym w Jaśle. Swoją działalność opiera na społecznej pracy członków klubu, a także na pomocy rodziców uczniów i zawodników. Przy organizowaniu zajęć i turniejów szachowych korzysta z bazy lokalowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, a bieżące informacje o działalności klubu ukazują się na stronie internetowej: www.e6.info.pl.

(KB)

SŁOWA KLUCZOWE