Informacje

Mają receptę na udany związek małżeński

Piętnaście par małżeńskich z terenu Jasła zostało uhonorowanych prezydenckimi medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. W imieniu Bronisława Komorowskiego wręczył odznaczonym we wtorek burmistrz miasta Andrzej Czernecki.

Złote Gody
Helena i Zdzisław Dziedzicowie.
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
FOTOGALERIA ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ:
Złote Gody w Urzędzie Miasta

Uhonorowane małżeństwa, które przetrwały nieprzerwanie w związku pięćdziesiąt lat i więcej, to: Janina i Jerzy Brokowscy, Maria i Stanisław Chmurowie, Helena i Zdzisław Dziedzicowie, Krystyna i Feliks Dybasiowie, Adela i Władysław Jamrogowie, Irena i Edward Jareccy (nieobecni), Krystyna i Marian Kusiakowie (nieobecni), Władysława i Stanisław Mastalerzowie, Stanisława i Edward Matysikowie, Janina i Mieczysław Myśliwcowie, Anna i Adam Nowakowie, Zofia i Tadeusz Piątkowscy, Maria i Józef Piękosiowie, Janina i Mieczysław Rebowie oraz Władysława i Eugeniusz Woźniakowie.

Uroczystość „Złotych Godów” została zorganizowana przez Urząd Miasta oraz Urząd Stanu Cywilnego w Jaśle.

50 lat w życiu każdego człowieka to bardzo dużo, ale przyznacie Państwo, że czas ten szybko upłynął. Nie każdy dostaje od losu tę możliwość, by po 50 latach wspólnego życia mógł wrócić myślami i wspomnieniami do tamtych pięknych młodzieńczych lat. Państwo otrzymaliście od Opatrzności ten dar i dzisiaj, wspólnie z Wami, możemy obchodzić piękny jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Za trud i poświęcenie wdzięczne są Państwu Wasze dzieci, wnuki, najbliżsi i przyjaciele, my również wyrażamy szacunek i podziw dla trwałości i niezłomności wszystkich par małżeńskich. Składamy Państwu najserdeczniejsze gratulacje z okazji Złotych Godów, życzymy wielu kolejnych wspólnych lat życia, w jak najlepszym zdrowiu oraz wielu chwil szczęścia. – powiedziała podczas uroczystości Alicja Wójcik, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Jaśle.

Burmistrz miasta, który w imieniu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, wręczał odznaczonym medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” nadane postanowieniem z dnia 27 września 2011 roku oraz postanowieniem z dnia 24 października 2011 roku zaznaczył, że małżeństwa z pięćdziesięcioletnim i dłuższym stażem mogą być wzorem do naśladowania przez młodsze pokolenia.

Bardzo dziękuję, że możemy pokazywać Państwa przykład dobrego życia. To dotrzymywanie obietnic i dotrzymywanie przysięgi wierności, pomagania sobie w różnych sytuacjach życiowych dla wielu jest niestety nieosiągalne. Państwu się to doskonale udało w życiu. Dlatego te nasze słowa uznania i wdzięczności. Ten przykład przekłada się na dzieci, wnuki, na prawnuki to jest to, co oni wynoszą ze swojego domu rodzinnego. Jest to najpiękniejsze to, co daliście Państwo Jasłu i daliście Polsce. – powiedział Andrzej Czernecki.

Andrzej Czernecki podkreślił również, że uroczystości „Złotych Godów” są zawsze szczególne i pozytywnie zapisują się w historii miasta: – Spotykamy się z Państwem jako przedstawicielami tej części społeczności jasielskiej, która ma największe doświadczenie, jeżeli chodzi o znajomość tego miasta.

Lampką szampana wzniesiono toast na cześć dostojnych jubilatów. Symboliczne spotkanie przy ciasteczku i kawie stało się okazją do wspomnień z młodości, podzieleniem się bogatym doświadczeniem życiowym oraz receptami na udany związek.

Obchodzący „Złote Gody”, obok prezydenckich medali, otrzymali czerwone róże oraz prezenty rzeczowe ufundowane przez jasielski magistrat.

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Mają receptę na udany związek małżeński”

  1. I to jest wlaśnie ta recepta: „miłość, zrozumienie i zaufanie do siebie”. Wszystkiego najlepszego!

  2. Gratulacje dla tych wszystkich par. Nie potrzeba żadnej recepty na udany i tak długi związek,wystarczy miłość, zrozumienie i zaufanie do siebie. Moi rodzice w zeszłym roku obchodzili w styczniu 50 lat{tato zmarł w marcu] ja w tym roku z mężem obchodzę 31 lat pożycia.Życzę wam kochani jeszcze wiele wiele wspólnych dni w szczęściu miłości do siebie.