Kultura | rozrywka | edukacja

Papierowa zima w Klubie Czytających Rodzin

Czy w bibliotece można lepić bałwany i bić się śnieżkami? W Klubie Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle wszystko jest możliwe. 20 stycznia br. odbyło się spotkanie „Gazetowe gadżety”, podczas którego Czytelnia Główna MBP zamieniła się w prawdziwe zimowe podwórko.

Klub Czytających Rodzin
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Wszystko to za sprawą starych, niepotrzebnych gazet, które darte, mięte i gniecione idealnie nadają się do zabawy w „podwórkowe odgłosy”, a poza tym świetnie zastępują prawdziwy śnieg, którego trudno byłoby użyć w pomieszczeniu. Po tradycyjnym głośnym czytaniu zimowych wierszy uczestnicy spotkania z zapałem i ze śmiechem stoczyli bitwę na papierowe śnieżki, a gdy wokoło odpowiednio dużo nasypało gazetowego śniegu, zabrali się za rodzinne lepienie makulaturowych bałwanów. Jak sami przyznali, ich największą zaletą było to, że każdy mały klubowicz mógł po spotkaniu zabrać swojego bałwana do domu.

Oprócz aktywności „na śniegu” członkowie klubu mieli także okazję zapoznać się z najświeższymi książkowymi nowościami Oddziału dla Dzieci, a także przejrzeć czasopisma dla dzieci i rodziców dostępne w bibliotece. Największym powodzeniem zarówno u małych jaki i dużych klubowiczów cieszył się „Świerszczyk”, natomiast nieoceniony pod względem pomysłów na plastyczne dekoracje okazał się „Mały artysta”.

Korzystając z inspiracji i wzorów zaczerpniętych z tego czasopisma, uczestnicy spotkania postanowili przygotować się do trwającego karnawału i wspólnie stworzyli kolorowe nakrycia głowy, które z pewnością przydadzą się na niejednym balu, kto wie, może nawet w bibliotece?

Kolejne spotkanie Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle już za miesiąc.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE