Informacje

Policjanci odsunięci na trzy miesiące

Trzech funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle usłyszało prokuratorskie zarzuty złamania prawa poza służbą. Sprawa ma związek z pobiciem kilku młodych mężczyzn pod jednym z miejscowych lokali rozrywkowych w czerwcu ubiegłego roku.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Sprawa ujrzała „światło dzienne” za sprawą publikacji na ogólnopolskiej antenie TVN24. Reporterzy stacji ustalili, że w jednej z jasielskich restauracji policjanci żegnali swoich kolegów przechodzących na emeryturę. Po pierwszej w nocy trzech pijanych policjantów miało opuścić lokal i chwilę potem trafić na grupę nastolatków, którzy chcieli kupić piwo. Wtedy doszło do bijatyki pomiędzy nimi.

Jak dowiedziała się TVN24: wstrząs mózgu i złamanie kości nosowej – to tylko niektóre obrażenia, jakich doznała grupa młodych ludzi po spotkaniu z pijanymi policjantami. Pobici mężczyźni trafili do szpitala.

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Krośnie. Funkcjonariusze usłyszeli zarzuty złamania prawa poza służbą. – W takim przypadku ustawa o Policji nakazuje zawiesić policjantów w czynnościach służbowych. Tak też się stało. Komendant Powiatowy Policji w Jaśle zawiesił podejrzanych funkcjonariuszy w obowiązkach służbowych na okres trzech miesięcy od dnia pierwszego stycznia – poinformował podkom. Łukasz Gliwa, oficer prasowy KPP Jasło.
   
Rzecznik jasielskiej Policji przypomina, że funkcjonariuszowi, który łamie prawo grozi odpowiedzialność karna, jak też dyscyplinarna włącznie z wydaleniem ze służby. 

Daniel Baron
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Policjanci odsunięci na trzy miesiące”

  1. a ja jednak będę bronić policjantów bo oni też ludzie i napić się mogą a ta młodzież niestety jest coraz gorsza , a oni byli prywatnie i co mieli się dać stłuć???kochani nie badzmy katami a gdyby tak policjantów stłukli to co???? jedna mamusia pobitego synusia zrobiła ruch bo miała dojścia i ot cała afera….gdyby nie policja strach by nam było nocą a nawet dniem na ulice wyjść tak się ta nasza młodzież(zaznaczam nie wszystka )rozbestwaniła….pozdrawiam i zyczę odrobine obiektywizmu!!!!!!!

  2. Bardzo dobrze cwaniaczkom prowokują sami a potem biją ludzi moich kolegów tez tak pobili wyrzucić ich z policji !!!

  3. Ten co pisał artykuł nie zna wszystkich okoliczności. Pobici, też byli pijani jeden z nich ok. 3 promili i zaczepiali funkcjonariuszy wyzwiskami i innymi uwagami, bo wiedzieli że to policjanci np. psy itd.

  4. Czytać, czytać, ale ze zrozumieniem. Zawieszeni!!! bo tak stanowi prawo (jak nie pasuje to idź do ustawodawcy). Co do kary, to w Sądzie. Czytać a nie judzić.

  5. a ja pójdę uderzę takiego w noc zrobi mi sprawę i na dzień dobry wyrok w zawieszeniu haha j…. bezprawie

  6. i bardzo dobrze im tak!!!nie są bogami w jaśle oni też łamia często prawo ale ręka ręke myje i tajone jest wszystko!!!

  7. Hańba dla POLSKIEJ POLICJI i Orzełka POLSKIEGO. Prawo dosięga tych, co swoją pracę opierali na PRAWIE