Na drogach

Potrącony pieszy z „promilami”

Znamy więcej szczegółów na temat wypadku w Majscowej, gdzie doszło do potrącenia starszego mężczyzny. O zdarzeniu pisaliśmy na łamach portalu przed dwoma godzinami.

Potrącenie pieszego w Majscowej

Potrącenie pieszego w Majscowej

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Na drodze wojewódzkiej nr 992 w okolicy domu ludowego w Majscowej (gmina Dębowiec), gdzie doszło do wypadku, pracowali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Z ich ustaleń wynika, że ciągnik siodłowy Volvo FH12 jechał od strony Nowego Żmigrodu w kierunku Jasła.

Nagle z jego prawej strony na jezdnię wtargnął pieszy. Kierowca nie zdołał wyhamować. Doszło do potrącenia. – powiedział portalowi terazJaslo.pl podkom. Łukasz Gliwa, rzecznik prasowy jasielskiej Policji.

W wyniku uderzenia przez pojazd, mężczyzna doznał obrażeń ciała i został zabrany przez specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego do jasielskiego szpitala. Po wykonaniu wstępnej diagnostyki lekarskiej u 75-letniego mieszkańca Majscowej stwierdzono uraz głowy i prawej ręki. Został on hospitalizowany.

Kierującemu samochodem ciężarowym 28-letniemu mieszkańcowi gminy Biecz nic się nie stało. Policjanci prowadzący oględziny miejsca zdarzenia ustalili, że był trzeźwy. Natomiast o potrąconego pieszego urządzenie pomiarowe wskazało 1,2 promila alkoholu alkoholu w organizmie.

Dokładne okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego dochodzenia.

Daniel Baron
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE