Sport | rekreacja | turystyka

Siatkarski weekend 28/29.01.2012

Seniorki UKS „MOSiR” Jasło, w minioną sobotę podejmowały na hali MOSiR zespół AZS UR Rzeszów. Po dobrej i momentami emocjonującej grze pokonały swoje bardziej doświadczone przeciwniczki 3:0 (25:12, 25:23, 25:20).

Siatkarki UKS MOSiR Jasło
Fot. © ARCHIWUM KLUBU

Pierwszy set rozpoczął się od wysokiego prowadzenia naszego zespołu 6:0, po serii dobrych zagrywek Katarzyny Marcisz. Skuteczna zagrywka oraz poprawna gra w obronie zdecydowała o wysokiej wygranej gospodyń w pierwszej partii. Obraz gry w drugim secie uległ zmianie za sprawą przyjezdnych, które wyraźnie poprawiły przyjęcie, nękały nasz zespół punktowym atakiem ze środka. Na tablicy wynik zmieniał się raz na korzyść jednej strony raz dla drugiej. Przy wyniku 23:23 więcej opanowania wykazały nasze dziewczęta, zwyciężając do 23. Po wyrównanym początku trzeciego seta Katarzyna Marcisz oraz Karolina Mitoraj udanymi zagrywkami wyprowadziły gospodynie na wysokie prowadzenie 16:9. Od tego momentu nastąpiła seria błędów w obronie, po których zawodniczki AZS zniwelowały straty do 1-2 punktów. Skuteczne ataki najlepszej w tym meczu w naszym zespole Agnieszki Ćwięki wprowadziły uspokojenie gry oraz wywalczenie kolejnych punktów potrzebnych do wygrania trzeciego seta, a zarazem całego meczu.

UKS „MOSiR” Jasło: Sara Michalec, Agnieszka Ćwięka, Katarzyna Marcisz (kapitan), Zuzanna Midura, Karolina Mitoraj, Gabriela Macek, Angelika Osiewalska (libero), Marta Cichoń, Karolina Jurusik, Monika Frydrych, Angelika Rakoczy.
Trener: Leszek Wierzgacz.

Jasielskie kadetki, w ostatnim meczu pierwszej rundy finałowej zmierzyły się z faworytem ligi, MKS V LO Rzeszów. Nasze zawodniczki były blisko sprawienia dużej niespodzianki, ale ostatecznie uległy po emocjonującej grze 2:3 (25:19, 25:18, 20:25, 15:25, 8:15).

Set I i II to bardzo dobra naszego zespołu, który ofiarnie grał w obronie, skutecznie atakował po dobrym przyjęciu zagrywki, dużo punktów zdobywał z kontry. Zespół UKS-u dominował w wszystkich elementach gry. Set trzeci to również bardzo dobra gra, ale tylko do wyniku 12:6 naszych kadetek. Od tego momentu zaczął się okres słabszej gry. Zawodniczki z Rzeszowa wzmocniły zagrywkę, z którą nasz zespół miał bardzo duże problemy. Szwankowało dokładne przyjęcie, a tym samym brak było skutecznego ataku. Obraz gry zmienił się, nasze zawodniczki zwątpiły w możliwość kontynuowania meczu na dotychczasowym wysokim poziomie. Dynamiczne ataki skrzydłowych zespołu gości zniechęciły do podjęcia walki o dobry wynik. Słabo również nasz zespół rozpoczął set czwarty. W miarę postępu w grze uwidoczniała się co raz większa przewaga gości. Decydujący o wygraniu meczu set V to wyrówna gra do wyniku 4:4. Od tego momentu po naszej stronie zaczęły się mnożyć błędy w przyjęciu zagrywki. Na boisku dominował zespół MKS-u który zwycięsko zakończył tą partię.

UKS „MOSiR” Jasło: Marta Cichoń (kapitan), Zuzanna Midura, Gabriela Macek, Karolina Jurusik, Monika Frydrych, Karolina Mitoraj, Angelika Osiewalska (libero), Angelika Rakoczy, Anna Warchoł, Gabriela Duda, Judyta Jakubińska (libero).
Trener: Leszek Wierzgacz

Marek Bajorek
(UKS „MOSiR” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE