Kultura | rozrywka | edukacja

W „Krainie Sztuki”: malarstwo Anny Lewińskiej

„Moje wędrówki” – to tytuł wystawy, którą od czwartku można oglądać w Galerii „Kraina Sztuki” Urszuli Gotfryd przy ulicy Kazimierza Wielkiego 7a w Jaśle. Swoje prace malarskie prezentuje na niej Anna Lewińska. Dzięki wernisażowi zorganizowanemu w rodzinnym mieście swojej mamy spełniło się jedno z marzeń artystki.

Malarstwo Anny Lewińskiej
Anna Lewińska (z prawej) oraz właścicielka galerii Urszula Gotfryd podczas czwartkowego wernisażu wystawy.
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
FOTOGALERIA ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ:
„Kraina Sztuki”: malarstwo Anny Lewińskiej

W przestronnych i klimatycznych pomieszczeniach galerii umieszczono kilkadziesiąt obrazów.

„Pejzaż bieszczadzki” (2005), „Może tryptyk” (2007), „Pejzaż z Bronowic” (2008), ,Dobre duchy starożytności”, „Aleja 3-go Maja w Krakowie”, „Lanckorona z księdzem Karolem Wojtyłą” (2009), „Może jesteś Aniołem”, „Kościółek” (2010), „Malarz przy pracy”, „Zatoka” (2011), „Dużo się dzieje, a świat się kręci” (2012) – niektóre z eksponowanych prac pani Ani. Malarka ma na swoim koncie ponad pięćdziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych, a jej obrazy znajdują się u prywatnych kolekcjonerów na całym świecie.

Właścicielka „Krainy Sztuki” Urszula Gotfryd podkreśla, że „to przekrój przez jej twórczość, a nie wystawa tematyczna, jakie do tej pory były organizowane w galerii”.

Wystawa będzie trwała przez cały miesiąc, więc serdecznie zapraszamy. Może prace nie będą tak pięknie wyeksponowane jak na wernisażu, bo galeria musi żyć swoim rytmem przez ten miesiąc. Zawsze wydzielamy połowę galerii na wystawę, a druga część funkcjonuje jako galeria na co dzień, żeby każdy mógł przyjść i obejrzeć inne obrazy, które mamy w posiadaniu. – powiedziała.

Jak przystało na profesjonalną galerię obrazy Anny Lewińskiej można zakupić. Zostały wycenione, odpowiednio podpisane i są dostępne dla każdego konesera sztuki.

Galeria „Kraina Sztuki” jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-18:00 oraz w soboty w godzinach 9:00-13:00. Wystawa malarstwa „Moje wędrówki” będzie udostępniona do 10 lutego br.

Anna Lewińska – absolwentka Wydziału Architektury oraz Konserwacji Zabytków Architektury i Urbanistyki na Politechnice Krakowskiej. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków, AIAP, UNESCO, Stowarzyszenia Pastelistów Polskich oraz Stowarzyszenia Marynistów Polskich. Przez wiele lat mieszkała w Stanach Zjednoczonych i właśnie stamtąd pochodzi większość stworzonych przez nią prac malarskich. Związana z Jasłem poprzez matkę Jadwigę, która urodziła się i wychowywała w naszym mieście.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE