Informacje

Zatrzymany za kradzież i narkotyki

Policjanci zatrzymali 18-letniego mężczyznę, który posiadał narkotyki. Funkcjonariusze znaleźli przy nim marihuanę oraz amfetaminę. Podejrzany wpadł w czasie kradzieży sklepowej. Przyznał się do przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

W minioną środę wieczorem dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym ze sklepów w Jaśle doszło do kradzieży. Na miejscu policjanci ustalili, że jeden z klientów w trakcie zakupów zaczął zabierać z regałów i chować pod kurtkę alkohol i słodycze. Mężczyzna został zauważony i ujęty przez pracowników sklepu.

W trakcie interwencji podejrzany zaczął się bardzo nerwowo zachowywać. Wkrótce okazało się, co było tego powodem. Policjanci znaleźli przy nim woreczki foliowe z suszem roślinnym i białym proszkiem oraz szklaną lufkę. Przy użyciu testera potwierdzili, że jest to marihuana oraz amfetamina.

Będący pod wpływem alkoholu 18-letni mieszkaniec powiatu jasielskiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. W czasie przesłuchania przyznał się do przestępstwa i poddał dobrowolnie karze. Został również ukarany za kradzież.

Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii: kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli przedmiotem czynu jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE