Kultura | rozrywka | edukacja

„Jasielskie talenty” w JDK: główna nagroda dla Justyny Lisek

Justyna Lisek i Gabriela Nowak wygrały konkurs „Jasielskie talenty” zorganizowany przez Jasielski Dom Kultury. W przesłuchaniach, które odbyły się 7 stycznia w JDK wzięło udział 11 osób w wieku od 14 do 22 lat.

Justyna Lisek Gabriela Nowak
Justyna Lisek i Gabriela Nowak, laureatki konkursu.
Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

Konkurs adresowany był do osób z Jasła i powiatu jasielskiego, które ukończyły 14 lat i nie uczęszczają na zajęcia wokalne w JDK. Uczestnicy, którzy mieli zaprezentować po dwie dowolne piosenki, przygotowali bardzo zróżnicowany wybór, od utworów grupy Quin przez piosenki z programu „Wygraj Sukces” po repertuar Maryli Rodowicz, Edyty Geppert i zespołu Perfect.

Występy oceniło jury złożone z muzyków prowadzących zajęcia w JDK (Ewa Grzebień, Maciej Wulw i Wojciech Nowicki), biorąc pod uwagę: autentyczność prezentacji i interpretacji, umiejętności wokalne, muzykalność wykonawców i dobór repertuaru oraz ogólne wrażenie artystyczne.

W konkursie wzięli udział: Łukasz Korczykowski, Gabriela Nowak, Kornelia Mistachowicz, Izabela Filip, Kinga Kwaśniewska, Anna Koznecka, Roksana Gajda, Justyna Lisek, Agnieszka Rewiś, Katarzyna Kędzior i Tomasz Ciomcia.

Jury przyznało nagrody – darmowe, roczne zajęcia wokalne w JDK pod kierunkiem Ewy Grzebień – Justynie Lisek i Gabrieli Nowak. Nagrodą główną (w regulaminie zastrzeżono, że jury może jej nie przyznać) była propozycja występu w koncercie z zespołem instrumentalnym. Otrzymała ją 18-letnia Justyna Lisek.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “„Jasielskie talenty” w JDK: główna nagroda dla Justyny Lisek”