Informacje

Biskup odprawił mszę w intencji chorych i personelu szpitala

Człowiek chory niejednokrotnie swój pobyt w szpitalu czy domu pomocy początkowo przyjmuje jako udrękę, a nieraz po wielu dniach dziękuje Panu Bogu za ten czas, gdzie mógł uczynić refleksję, gdzie mógł dokonać nawrócenia i złożyć ze swego życia dar – mówił podczas piątkowej homilii w jasielskim szpitalu ksiądz biskup Kazimierz Górny, gdzie odprawiono uroczystą mszę świętą z okazji Światowego Dnia Chorego.

XX Światowy Dzień Chorego w Jaśle
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Msza święta w szpitalnej kaplicy pod wezwaniem Matki Bożej Łaskawej, koncelebrowana przez ordynariusza diecezji rzeszowskiej księdza biskupa Kazimierza Górnego, w towarzystwie dziekana jasielskiego księdza Zbigniewa Irzyka, proboszczów jasielskich parafii: pw. świętego Stanisława BM Tadeusza Paszka i Ojców Franciszkanów o. gwardiana Krzysztofa Kozioła oraz kapelana szpitalnego, rozpoczęła się dzisiaj o godzinie piętnastej.

Podczas eucharystii modlono się w intencji chorych, personelu medycznego, który na co dzień opiekuje się pacjentami: lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, rehabilitantów, jak również dyrekcji placówki.

Ksiądz biskup po mszy świętej spotkał się z pacjentami przebywającymi na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej oraz Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego Oddziału Chorób Wewnętrznych, Kardiologii i Diabetologii.

Uroczystości XX Światowego Dnia Chorego organizowane są w tym roku pod hasłem „Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła”. Ustanowił go dwadzieścia lat temu (dokładnie 13 maja 1992) papież Jan Paweł II w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na Jego życie.

Główne obchody w Diecezji Rzeszowskiej obędą w sobotę w Klasztorze Ojców Bernardynów w Rzeszowie.

XX Światowy Dzień Chorego w Jaśle

XX Światowy Dzień Chorego w Jaśle

XX Światowy Dzień Chorego w Jaśle

XX Światowy Dzień Chorego w Jaśle

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Biskup odprawił mszę w intencji chorych i personelu szpitala”

  1. Wszystkim chorym i cierpiącym życzę dużo cierpliwości i szybkiego powrotu do zdrowia z Bożym błogosławieństwem.