Informacje

Drzewo zagrażało przechodniom

Kilka minut po godzinie trzynastej odblokowano ruch na ulicy Kołłątaja w Jaśle. Podmuch wiatru uszkodził jedno z drzew, które zagrażało bezpieczeństwu pieszych oraz zmotoryzowanych korzystających z jednej z głównych ulic w centrum miasta. Inwerweniowała straż pożarna.

Akcja strażacka
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Jak powiedział portalowi regionalnemu terazJaslo.pl bryg. Marek Górniak, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle informację o naruszeniu struktury drzewa przekazał dyżurnemu Powiatowego Stanowiska Kierowania jeden z mieszkańców miasta przechodzący przez park.

Otrzymaliśmy zgłoszenie, że jedno z drzew uległo pęknięciu, co na panującym dzisiaj wietrze powoduje duże zagrożenie, że może spaść. Tym bardziej, że znajduje się ono przy drodze głównej przechodzącej przez miasto. W związku z tym podjęliśmy działania, w porozumieniu z pracownikami Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego, którzy wydali zgodę na wycięcie tego drzewa, gdyż zagraża ono życiu i zdrowiu ludzi. – mówi.

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych przez ponad dwie godziny strażacy, przy użyciu specjalnego podnośnika hydraulicznego wycinali gałęzie zaczynając od samej korony drzewa.

Na czas prowadzonych działań z ruchu pojazdów został wyłączony fragment ulicy Kołłątaja na odcinku od skrzyżowania z ulicą Adama Asnyka do skrzyżowania z ulicą 3-go Maja. Usunięto również pojazdy parkujące przed siedzibą szkoły muzycznej.

Akcja strażacka

Akcja strażacka

Akcja strażacka

Akcja strażacka

Akcja strażacka

Akcja strażacka

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Strażacy poinformowali, że w związku z pogorszeniem się pogody, zablokowana jest droga wojewódzka nr 993 na odcinku od Nowego Żmigrodu do Folusza.

Sporo kierowców już zgłaszało, że utknęło w zaspach. Tam jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Osiek Jasielski jeżdżą wyciągać samochody. – dodaje Marek Górniak.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE