Kultura | rozrywka | edukacja

Konkurs dla młodzieży w JDK: „Jasielskie talenty”

Jedenaście osób w wieku od 14 do 22 lat wzięło udział w przesłuchaniach konkursu wokalnego „Jasielskie Talenty”, które odbyły się we wtorek (7 bm.) wieczorem w Jasielskim Domu Kultury.

Jasielskie talenty
Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

Konkurs adresowany był do osób z Jasła i powiatu jasielskiego, które ukończyły 14 lat i nie uczęszczają na zajęcia wokalne w JDK. Uczestnicy, którzy mieli zaprezentować po dwie dowolne piosenki, przygotowali bardzo zróżnicowany wybór, od utworów grupy Quin przez piosenki z programu „Wygraj Sukces” po repertuar Maryli Rodowicz, Edyty Geppert i zespołu Perfect.

Występy oceniło jury złożone z muzyków prowadzących zajęcia w JDK (Ewa Grzebień, Maciej Wulw i Wojciech Nowicki), biorąc pod uwagę: autentyczność prezentacji i interpretacji, umiejętności wokalne, muzykalność wykonawców i dobór repertuaru oraz ogólne wrażenie artystyczne.

W konkursie wzięli udział: Łukasz Korczykowski, Gabriela Nowak, Kornelia Mistachowicz, Izabela Filip, Kinga Kwaśniewska, Anna Koznecka, Roksana Gajda, Justyna Lisek, Agnieszka Rewiś, Katarzyna Kędzior i Tomasz Ciomcia.

Wyniki zostaną ogłoszone w środę (8 bm.) na stronie internetowej JDK: www.jdkjaslo.pl, gdzie znajduje się również regulamin konkursu.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE