Kultura | rozrywka | edukacja

Ostatkowy bal maskowy w Klubie Czytających Rodzin

17 lutego br. odbyło się spotkanie Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, które zgodnie z hasłem „Ostatkowy zawrót głowy” przerodziło się w prawdziwy karnawałowy bal.

Spotkanie Klubu Czytających Rodzin
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Wszystko za sprawą specjalnych gości – słuchaczek kierunku „opiekunka dziecięca” Medycznej Szkoły Policealnej im. prof. Rudofla Weigla w Jaśle, które wraz z nauczycielką, Barbarą Siutą, przygotowały dla uczestników spotkania taneczne i plastyczne atrakcje.

Spotkanie zaczęło się od tradycyjnego głośnego czytania. Klubowicze wysłuchali fragmentu książki Z. Staneckiej i M. Oklejak „Basia i opiekunka”, a następnie wzięli udział w zabawie integracyjnej. Najlepszym sposobem na bliższe zapoznanie i integrację okazały się wspólne tańce. Goście z Medycznej Szkoły Policealnej nauczyli członków Klubu zabaw takich jak: „Przyszła zima biała”, „Małe czerwone jabłuszko”, „Boogie woogie” czy „Nazywają mnie Poleczka”. W przerwie między tańcami mali klubowicze z pomocą gości i rodziców wykonali maski karnawałowe, w których wystąpili w dalszej części zabawy. Bal zakończył się tańcami na życzenie. Na specjalne zamówienia uczestników zabrzmiały piosenki ulubione i znane ze wcześniejszych spotkań.

Na kolejne spotkanie Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle zapraszamy już w marcu.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE