Na drogach

Pieszy potrącony na przejściu

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na ul. Lwowskiej w Jaśle. Na przejściu dla pieszych potrącony został 77-letni mężczyzna. Pieszy z poważnymi obrażeniami głowy i klatki piersiowej trafił do szpitala.

Miejsce wypadku
Fot. © KPP JASŁO

Do wypadku doszło wczoraj około godz. 14. Z zebranych dotychczas informacji wynika, że kierujący volkswagenem caddy 19-letni mieszkaniec gminy Sanok jechał od centrum miasta w kierunku Krosna. Na ul. Lwowskiej potrącił na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną 77-letniego mieszkańca Jasła, który prawdopodobnie wszedł na jezdnię mimo czerwonego światła.

W wyniku potrącenia pieszy trafił do jasielskiego szpitala. Po wykonaniu wstępnych badań lekarskich stwierdzono u niego poważny uraz głowy i klatki piersiowej. Mężczyzna został hospitalizowany. Kierujący volkswagenem 19-latek nie odniósł obrażeń, był trzeźwy. Od pieszego pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdu, zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną. Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego dochodzenia.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE