Sport | rekreacja | turystyka

Wyszehradzkie Dni Sportu – jest dofinansowanie dla projektu UKS MOSiR Jasło

Uczniowski Klub Sportowy „MOSiR” Jasło informuje, że napisany przez nasz klub projekt uzyskał akceptację i dofinansowanie Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.

Wyszehradzkie Dni Sportu 2012 w Jaśle

Jak widać, organizowane od 12 lat przez nasz klub turnieje, a w szczególności ubiegłoroczne „Wyszehradzkie Dni Sportu” zostały zauważone w wielu krajach i po raz drugi uzyskały poparcie i pomoc finansową Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.

W tym roku, w ramach projektu WYSZEHRADZKI FESTIWAL SPORTU JASŁO 2012, w dniach 31.05 – 03.06.2012 odbędzie się XIII Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt JASŁO 2012, IV Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców JASŁO 2012, VIII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców JASŁO 2012 oraz Międzynarodowy Turniej Judo Jasło 2012. Planowany jest udział około 800 zawodniczek i zawodników. Zaproszenia na turnieje otrzymają kluby z 14 państw Europy, Ameryki Północnej. Azji i Afryki.

Partnerami w realizacji projektu są: Miasto Jasło, Clubul Sportiv “ADEP” Satu Mare (Rumunia), Judo Club Banik Ostrava (Czechy), Základná Škola Mlynská Stropkov (Słowacja), Judo Kan Klub Bardejov (Słowacja), CK „SPARTA” Sambor (Ukraina), Мц ВЕСЕЛКА Lwów (Ukraina) i JKS CZARNI 1910 Jasło i MKS MOSiR Jasło.

Organizowane turnieje będą okazją do wielokulturowego spotkania ludzi młodych z różnych krajów o różnorodnym charakterze, tradycji i historii, integracji młodzieży szkolnej, kształtowania i rozwoju osobowości młodych ludzi poprzez sport, promocję miasta i regionu

Projekt obejmuje wzmocnienie współpracy między partnerami, instytucjami i organizacjami sportowymi, współpracującymi z młodzieżą z krajów grupy wyszehradzkiej, a instytucjami z Europy Wschodniej, wymianę doświadczeń oraz wspólne przygotowanie i organizację wydarzenia.

Wszystkich chętnych (zakłady, instytucje, osoby prywatne) do udzielenia pomocy zarówno finansowej czy to rzeczowej przy przygotowaniu i realizacji tego ogromnego projektu, prosimy o kontakt: uks@mosir-jaslo.pl lub mbajorek@rj.pl

Więcej informacji o Wyszehradzkie Festiwalu Sportu sukcesywnie ukazywać się będzie na stronie: http://www.wyszehradzkifestiwalsportu.eu/.

Marek Bajorek
(UKS „MOSiR” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE