Sport | rekreacja | turystyka

Zawody narciarskie w Chyrowej

Blisko 150 amatorów białego szaleństwa spotkało się na starcie zawodów narciarsko – snowboardowych o Puchar Burmistrza Miasta Jasła, które odbyły się w sobotę, 25 lutego w Chyrowej. Organizatorem zawodów był Międzyszkolny Klub Narciarski z Jasła oraz sieć sklepów MPM Jasło.

Zawody narciarskie w Chyrowej
Fot. © URZĄD MIASTA JASŁA

W zmaganiach, zaliczanych do cyklu imprez sportowych ZimoweWyzwanie.pl wystartowali zawodnicy w różnych przedziałach wiekowych – od tych najmłodszych z rocznika 2009, aż po zawodników z rocznika 1947. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tak wiele osób wzięło udział w naszych zawodach i chociaż zjazdy odbywały się w niezbyt sprzyjających warunkach pogodowych, to mam nadzieję, że puchary i medale, które otrzymali najlepsi są rekompensatą za ten olbrzymi trud, który włożono w organizację zawodów, a w przypadku zawodników za udział w tych zawodach – mówił Mirosław Prucnal, współwłaściciel sieci sklepów MPM Jasło.

Szczególne słowa uznania należą się kobietom, które dzielnie walczyły na stoku nie tylko ze sobą, lecz z trudną trasą zjazdową, ponieważ mimo wielu upadków śmiało dorównywały mężczyznom. Już myślimy o tym, aby na następne zawody przygotować specjalną nagrodę dla najbardziej walecznej kobiety – podkreśliła Elżbieta Sondej-Ptaszek, prezes Zarządu MKN Jasło.

W klasyfikacji indywidualnej bezkonkurencyjny okazał się zawodnik z Frysztaka – Hubert Steczkowski, który pokonał trasę slalomu giganta w czasie 35 sekund i 57 setnych uzyskując nieco ponad pół sekundy przewagi nad kolejnym w tej kategorii zawodnikiem – Mateuszem Bełko z Gorlic. W klasyfikacji drużynowej najlepsze okazały się jasielskie drużyny Molydal Team (I miejsce), Drużyna Smoka (II miejsce) oraz FOTA ski team (III miejsce).

Bardzo się cieszę, że po raz piąty udało się zorganizować zawody o puchar burmistrza Jasła, zwłaszcza, że z roku na rok w zawodach tych bierze udział coraz więcej zawodników. Szczerze gratuluję organizatorom, którzy mimo niezbyt sprzyjających warunków jakie panowały na stoku stanęli na wysokości zadania. Przy fantastycznej atmosferze, jaka panowała w czasie zawodów, wszystko odbyło się wspaniale, a przede wszystkim bezpiecznie – podsumował Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE