Kultura | rozrywka | edukacja

Zimowisko na skraju wyobraźni

Czy bałwanek może zawitać do biblioteki, a kawałki makulatury mogą zastąpić płatki śniegu? Jak oswoić Rupaka i poznać tajniki bezpiecznych zabaw w sieci?

Zimowisko w bibliotece
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Na te i wiele innych pytań znaleźli odpowiedź ci starsi i ci młodsi uczestnicy ferii z wyobraźnią w Miejskiej Bibliotece Publicznej. W Oddziale dla Dzieci i trzech filiach bibliotecznych był czas by pofantazjować, a dobra zabawa przyniosła każdemu małemu uczestnikowi mnóstwo uśmiechu i wiele radości.

W bibliotece nawet w zimie fruwały ptaki w kolorach tęczy i szybowały fantazyjnie skonstruowane papierowe samoloty. Powstało niejedno Trójkątne Królestwo z zacnym trójkątnym królem, był czas by wspiąć się na Magiczne drzewo zabaw animacyjnych, stać się przez chwilę ufoludkiem w fantazyjnym kapeluszu, a razem z Kubą-Bubą rozwiązywać zagadki, krzyżówki i zimowe rebusy. Dzięki odrobinie fantazji najmłodsi wyczarowali Rupaki z plasteliny i skarpet oraz przenieśli się do papierowej krainy, gdzie nie zabrakło także gier i zabaw słownych. Dzięki zwinności dziecięcych rąk powstały kształtne pejzaże i faliste wyklejanki inspirowane wyobraźnią. Udało się także przenieść na papier Trójkątną Karolinę, stworzyć Feryjną wizytówkę w postaci gniotki-śmieszki i zabawić się w lalkarza, wykonując i wprowadzając w ruch własnoręcznie zrobione kukiełki z kolorowych nici. Była okazja, by stać się w małym projektantem karnawałowych strojów dla bałwanków, stworzyć robota i zagrać w niecodzienną grę z żywymi pionkami.

Zimowisko w bibliotece

Zimowisko w bibliotece

Zimowisko w bibliotece

Zimowisko w bibliotece

Zimowisko w bibliotece

Zimowisko w bibliotece

Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Każdemu feryjnemu spotkaniu towarzyszyło głośne czytanie wierszy Danuty Wawiłow.

W Zimowisku na skraju wyobraźni udział wzięło ok. 200 dzieci. Na zakończenie wspólnych spotkań każdy uczestnik otrzymał dyplomik i miłą niespodziankę.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE