Informacje

Ukradł rynny z kościoła

Policjanci ustalili sprawcę, który ukradł miedziane rynny z kościoła w Kołaczycach. Swój łup podejrzany zniszczył i sprzedał jako złom. W punkcie skupu funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt kilogramów skradzionej miedzi. Straty oszacowano na kilka tysięcy złotych.

Skradzione rynny
Fot. © KPP JASŁO

O kradzieży miedzianych rynien odprowadzających wodę opadową z dachu miejscowego kościoła policjanci z Kołaczyc zozostali powiadomieni przez proboszcza parafii. Wstępnie straty oszacowano na 3 tys. złotych.

Po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Już następnego dnia ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 23-letni mieszkaniec gminy Kołaczyce. Wytypowany mężczyzna został zatrzymany. Informacje potwierdziły się.

W toku postępowania policjanci ustalili, że podejrzany pod osłoną nocy wyrwał rury z uchwytów mocujących, po czym ukrył je w pobliżu miejsca swojego zamieszkania. Następnie zgniótł je i pociął na mniejsze kawałki. Swój łup sprzedał jako złom miedziany w jednym ze skupów, gdzie odnaleźli go policjanci.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Przyznał się do przestępstwa i poddał dobrowolnie karze. Zobowiązał się również naprawić wyrządzone szkody.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Ukradł rynny z kościoła”